Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 5d. 09:04

Tabako bendrovės vėl nori remti teisėsaugą, bet siūlymas stringa Seime: audra kilo komitete

Sulaikyta kontrabanda
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Sulaikyta kontrabanda

Tabako bendrovės vėl nori pirkti įrangą ir kitaip remti teisėsaugos institucijas kovoje su kontrabanda. Vis dėlto tai įteisinantis įstatymo projektas sukėlė tokias rietenas Seimo Sveikatos reikalų komitete, kad opozicijos politikai paliko posėdžių salę ir sugriovė kvorumą.

Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis ir Kęstutis Bartkevičius siūlo, kad tabako bendrovės galėtų skirti paramą „valstybės institucijoms ar įstaigoms kovai su tabako ir su juo susijusių gaminių kontrabanda ir nelegalia prekyba“.

Pasiūlymo autoriai tvirtina, kad organizuotos nusikalstamos struktūros yra stiprios ir aktyvios siekdamos pasipelnyti iš nelegalios veiklos, o valstybė neturi pakankamai finansinių resursų tinkamai likviduoti kontrabandos.

Valstybė dažniausiai tam neskiria pakankamai pinigų.

Anot jų, muitinės pareigūnai per šių metų pirmąjį pusmetį jau sulaikė daugiau kaip 9 mln. pakelių cigarečių kontrabandos, o pasieniečiai irgi nuolat skelbia informaciją apie sulaikomus neteisėtai gabenamus cigarečių kiekius.

„Jeigu norime visomis įmanomomis priemonėmis kovoti su kontrabanda, tai turime suteikti galimybę prie tos kovos prisidėti įmonėms, kurios verčiasi legalia veikla“, – 15min sakė R.Žemaitaitis.

Pasak jo, tabako kompanijos suinteresuotos kova su kontrabanda, nes saugo legalią rinką.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

„Valstybė dažniausiai tam neskiria pakankamai pinigų“, – teigė politikas.

Pirkdavo automobilius, šunis

Kaip šiam pasiūlymui sekasi stumtis Seimo koridoriais, stebi tabako gamintoja „Philip Morris“.

Ji yra rėmusi valstybės institucijas, kai tai buvo leidžiama. Prieš kelerius metus Seime tokia praktika buvo uždrausta.

Lėšas teisėsaugos institucijos panaudojo įsigydamos kovai su kontrabanda stiprinti būtinos įrangos, automobilių, šunų ir kitų priemonių.

Įmonė sako, kad Lietuvoje 2013–2016 metais teisėsaugos institucijoms ji skyrė apie 1,3 mln. eurų paramos, o Estijoje 2014–2018 metais – apie 300 tūkst. eurų, bendradarbiaujama ir su lenkais.

„Šias lėšas teisėsaugos institucijos panaudojo įsigydamos kovai su kontrabanda stiprinti būtinos įrangos, automobilių, šunų ir kitų priemonių“, – 15min sakė „Philip Morris Baltic“ išorinių reikalų vadovas Baltijos šalims Liudas Zakarevičius.

Pasak jo, nelegali prekyba tabako gaminiais ir susiję nusikaltimai daro žalą ne tik valstybėms, bet ir legaliems gamintojams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

04:05
02:52
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"