Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 19d. 15:04

Trys mėnesiai po gaisro: kaip tvarkomas Alytuje likęs didžiulis nuodėgulių jovalas?

Darbai po padangų gaisro „Ekologistika“ teritorijoje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Lapkričio mėnesį pradėti „Ekologistikos“ tvarkymo darbai, tikimasi, bus pabaigti sausį.

Šįkart Alytuje ramiau. Lauke smarvės nejutau, žmonių gatvėse su respiratoriais nebemačiau. Pravažiuodamas pro centrinę Rotušės aikštę pastebėjau darbininkus, nupuošiančius vieną gražiausių praėjusių metų kalėdinių eglių. Rodos gyvenimas mieste po spalio mėnesį 10 parų trukusio gaisro grįžo į seną, įprastą vagą.

Nuo miesto centro su fotografu Žygimantu Gedvila patraukėme į Pramonės rajoną, degusios „Ekologistikos“ link. Kelios sankryžos, žiedai ir mes vietoje.

Skirtingai nei anksčiau, policijos pareigūnai teritorijos nebesaugo. Skirtingai nei spalį, čia nebėra nei ugniagesių, nei autocisternų ir vandens magistralių, nemačiau ir mero Nerijaus Cesiulio ar ministrų. Šįkart šalia „Ekologistikos“ gerokai ramiau. 

Bet tai, ką radau viduje, man atėmė žadą.

Mus su fotografu prie pat gamyklos pastato pasitiko „Ekologistiką“ tvarkančios valstybinės įmonės „Toksika“ Komercijos vadovas Lukas Andronavičius.

Jis iš Vilniaus į Alytų atvyksta kartą per keletą savaičių. Aukštas, tvirtai sudėtas vyras stovi prieš mus su guminiais batais ir atsiprašo, kad tokios avalynės mums pasiūlyti neturi.

Viduje – pliurzė, sudaryta, įtariu, iš žemės, vandens ir padangų likučių.

Prie pat gamyklos nosį riečiantis tvaikas kiša mintį, kad prieš einant į vidų norėtųsi turėti ne tik atsarginius batus, tačiau ir striukę.

Bet yra, kaip yra – užsidedam šalmus ir pirmyn.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Purvas po kojomis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Purvas po kojomis

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"