Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 9d. 11:00

Vienas didžiausių investicinių projektų Vilniaus istorijoje: kaip pasikeis miestas ir rinka?

Naujo „Akropolio“ vizualizacija Vilniuje, prie Vingio parko
„Akropolio“ nuotr. / Naujo „Akropolio“ vizualizacija Vilniuje prie Vingio parko

Paaiškėjo, kaip atrodys 14 ha pramoninės, buvusios „Velgos“ gamyklos, teritorijos konversijos projektas. Čia atsiras ne tik prekybos centras „Akropolis“, bet jame ir koncertų salė, o greta biurai ir daugiabučiai. Bendra investicijų vertė į projektą – 350 mln. eurų. Tai – viena didžiausių privačių investicijų Vilniaus miesto plėtros istorijoje.

Ar šis projektas paskatins didesnę plėtrą mieste, kaip jis pakeis sostinės veidą, 15min paklausė ekspertų.

Pristatė viziją

Iškart po švenčių, pirmadienį, „Akropolis Group“ su visuomene pasidalijo naujojo „Akropolis Vingis“ vizija. Prekybinę komplekso dalį projektuoja Lietuvos architektų studija „Unitectus“ ir tarptautinė architektų studija „Benoy“ (Didžioji Britanija), o daugiabučius – lietuviai „Aketuri architektai“, „Viltekta“ ir „Cloud architektai“.

Kompleksą sudarys apie 120 tūkst. kv. metrų ploto pastato dalis su 90 tūkst. kv. metrų nuomojamu prekybos ir paslaugų plotu, kultūros erdvėmis. Bus pastatyta daugiaaukštė apie 5 tūkst. vietų automobilių stovėjimo aikštelė, apie 32 tūkst. kv. metrų biurų kompleksas.

Teigiama, kad tai bus vieta ne tik apsipirkimui ar pramogoms, bet ir kultūrai. Komplekse iškils nauja universali maždaug 2,5 tūkst. vietų koncertų salė, taip pat bus suformuota erdvė renginiams.

„Akropolio“ nuotr./Naujo „Akropolio“ vizualizacija Vilniuje, prie Vingio parko
„Akropolio“ nuotr./Naujo „Akropolio“ vizualizacija Vilniuje, prie Vingio parko

Taip pat planuojama apie 500 automobilių stovėjimo vietų skirti Vingio parko lankytojams. Šalia komplekso ketinama įrengti trijų lygių žaliąsias terasas, pėsčiųjų ir dviračių alėjas, naujus takus.

Be prekybos centro, čia iškils ir daugiabučiai bei biurų pastatas, kurį plėtos nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „M.M.M. projektai“. Atskirais etapais čia bus statomi keturi gyvenamieji kvartalai, kuriuose planuojama įrengti 650 butų, taip pat 15 tūkst. kv. m bendro ploto verslo centras. Šiuo metu gyvenamosios dalies projektas pateiktas visuomenei svarstyti.

Tiesa, bendrovė turi leidimą prekybos centro statybai, jis buvo išduotas 2009 metais. Pasak „Akropolis Group“ valdybos pirmininko Vytauto Labecko, projektas koreguojamas pasikeitus vartotojų poreikiams, prekybos centrų rinkai.

Asmeninio archyvo nuotr./Vytautas Labeckas
Asmeninio archyvo nuotr./Vytautas Labeckas

Šiuo metu parengti projektiniai pasiūlymai, kurie bus teikiami visuomenės informavimui, bus vykdomas aptarimas su suinteresuotomis bendruomenėmis.

„Projektinio pasiūlymo viešinimą planuojame vykdyti pirmąjį šių metų ketvirtį, jam pasibaigus ir išgirdus visuomenės nuomonę, parengsime techninio projekto korektūrą ir kreipsimės dėl statybos leidimo išdavimo“, – 15min sakė V.Labeckas.

Pagal pirminį planą, konversijos projekto įgyvendinimas turėtų startuoti 2020 metų antroje pusėje.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"