#18 Skiemonys
Mindaugas Nastaravičius
Irmantas Gelūnas

„Gyvenimas yra gyvenimas“. Turbūt mėgstamiausia kolegos Irmanto frazė, kurią kiekvieną sykį jis ištaria bent po kelis kartus. Kad ir kaip paprastai ji beskambėtų, bet gyvenimas iš tiesų yra gyvenimas, o „100 Lietuvų“ – apie gyvenimą.

Tačiau grįždami iš Skiemonių, miestelio Anykščių rajone, su Irmantu svarstėme, ar mirtis taip pat yra gyvenimas. Gyvenimo faktas. Ir ar skaitytojai supras mus, išvykusius ieškoti gyvenimo, o parsivežusius tarsi ne jį.

100 lietuvu - Skiemonys žemėlapis

Bet mirtis taip pat yra gyvenimas, todėl šis pasakojimas – apie gyvenimą: apie ūkininką Pranciškų, gyvenusį Juškonių kaime, šalia Skiemonių, apie jį pažinojusį Joną, kurio gimimo metų neatspėjau, apie Aldoną ir Vytautą, Pranciškaus dukrą ir sūnų, leidusius būti šalia.

Jums turbūt įdomu, apie ką būtų šis pasakojimas, jei ne Pranciškaus laidotuvės. Apie Skiemonių bendruomenės namus, kuriuose Pranciškus yra pašarvotas. Apie naują miestelio parką ir seną malūną, pro kuriuos jis netrukus bus nešamas. Apie žmones, dar gyvenančius. Ir žmones, liekančius atminty.

Projektą iš dalies
finansuoja

Apie projektą „100 Lietuvų“

Lietuva yra viena, tačiau skirtinga: auganti ir klestinti, nesikeičianti ir kintanti, apleista ir tuštėjanti. Lietuva yra ir didžiausi miestai, ir atokiausi vienkiemiai. Ir visiems žinomi miesteliai, ir mažai kam girdėti kaimai. Lietuva yra ten, kur esame bent vienas iš mūsų.

„100 Lietuvų“ – tai mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas, skatinantis atrasti ir pažinti visokią Lietuvą – jos savitumą ir kasdienybę. „100 Lietuvų“ – tai neįprasti maršrutai, nekasdieniai vaizdai, maži, bet dideli žmonės.

Po Lietuvos miestelius, kaimus ir vienkiemius keliauja kūrybingasis 15min fotografas Irmantas Gelūnas ir tekstų autorius Mindaugas Nastaravičius – žurnalistas, poetas, dramaturgas, 2015 metų Kultūros ministerijos Jaunojo menininko premijos laureatas.

Nelaukdamas 2018 metų Vasario 16-osios, naujienų portalas 15min kviečia į smagią, keistą ir asmenišką kelionę po Lietuvą. Aplenkiant pilis ir kitus turizmo simbolius. Neieškant gintaro. Nejodinėjant ant žemaitukų. Neragaujant cepelinų.

P. S. O jūs žinote, kad Rubežiaus kaime, Trakų rajone, yra toks medis, kurio viršūnėje kabo varpas? Tai va.

Pastebėjote klaidą ar netikslumą? Palikite atsiliepimą.
Siūlykite savo Lietuvą