#21 Kartena
Mindaugas Nastaravičius
Irmantas Gelūnas

Šią akimirką jūs stovite ant Kartenos piliakalnio. Vieno iš šešių, apjuosusių šį Žemaitijos miestelį. Stovite ir dairotės, matote į Miniją įtekantį Alantą, matote Vyšnių kalną, į kurį netrukus jums teks įkopti – kas žino, galbūt šiandien ta vienintelė diena per 300 metų, kai įmanoma išlaisvinti šiose aukštumose nuo gaisro besislepiančią jauną moterį.

Bet pradėkime nuo kitų dviejų jaunų moterų, kurias karteniškiai žino taip pat gerai kaip ir šią legendą – seniūnės Gintarės ir bendruomenės pirmininkės Irmos. Žinoma, jūs pagalvosite, kad mudu su Irmantu dėl jų ir atvykome į Karteną. Akimirką taip pasirodys ir mudviejų žmonoms.

100 lietuvu - Ventė žemėlapis

Tačiau iš tiesų Kartenoje esame ne dėl bendraamžių. Anaiptol. Švęsime solidų jubiliejų. Kieno? Jei šią akimirką tebestovite ant piliakalnio, pasukite žvilgsnį kairėn, šiek tiek prisimerkite ir žiūrėkite tiesiai. Matote rausvą stogą? Štai ten ir švęsime.

„100 Lietuvų“ – pirmą kartą Žemaitijoje. Žemaitėškā? Bus ir žemaitėškā.

Vietos valdžia: bendruomenės pirmininkė Irma ir seniūnė Gintarė.

Arvydas, gražiausios šių metų Kartenos sodybos šeimininkas.

Arvydo talentas: koplytstulpiai miestelio centre.

Dar vienas Arvydo talentas. Fotografas Irmantas taip pat mėgina.

O štai ponia Aldona parduoda duoną.

Kurią Kartenoje kepa ponios Darinos šeima.

O štai į šį jubiliejų mes ir ruošiamės eiti. Kiek vėliau, popiet.

Į Žemaitiją būtinai sugrįšime ateinančią vasarą.

O į Karteną – ne anksčiau kaip po 300 metų :) Iki susitikimo.

Projektą iš dalies
finansuoja

Apie projektą „100 Lietuvų“

Lietuva yra viena, tačiau skirtinga: auganti ir klestinti, nesikeičianti ir kintanti, apleista ir tuštėjanti. Lietuva yra ir didžiausi miestai, ir atokiausi vienkiemiai. Ir visiems žinomi miesteliai, ir mažai kam girdėti kaimai. Lietuva yra ten, kur esame bent vienas iš mūsų.

„100 Lietuvų“ – tai mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas, skatinantis atrasti ir pažinti visokią Lietuvą – jos savitumą ir kasdienybę. „100 Lietuvų“ – tai neįprasti maršrutai, nekasdieniai vaizdai, maži, bet dideli žmonės.

Po Lietuvos miestelius, kaimus ir vienkiemius keliauja kūrybingasis 15min fotografas Irmantas Gelūnas ir tekstų autorius Mindaugas Nastaravičius – žurnalistas, poetas, dramaturgas, 2015 metų Kultūros ministerijos Jaunojo menininko premijos laureatas.

Nelaukdamas 2018 metų Vasario 16-osios, naujienų portalas 15min kviečia į smagią, keistą ir asmenišką kelionę po Lietuvą. Aplenkiant pilis ir kitus turizmo simbolius. Neieškant gintaro. Nejodinėjant ant žemaitukų. Neragaujant cepelinų.

P. S. O jūs žinote, kad Rubežiaus kaime, Trakų rajone, yra toks medis, kurio viršūnėje kabo varpas? Tai va.

Pastebėjote klaidą ar netikslumą? Palikite atsiliepimą.
Siūlykite savo Lietuvą