#22 Griškabūdis
Mindaugas Nastaravičius
Irmantas Gelūnas

Taip, šiose Šakių rajono apylinkėse kažkada gyveno kažkoks Griškus ar Griška, pasistatęs kuklų namelį, vadintą būda. Ir dar šiose apylinkėse, o jei tiksliau, už kelių kilometrų nuo Griškabūdžio esančiame Rygiškių kaime, gyveno toks Rygiškių Jonas, mums žinomas kaip Jonas Jablonskis, šiandien stovintis miestelio centre.

100 lietuvu - Griškabūdis žemėlapis

Skulptoriaus Romualdo Kvinto sukurtas paminklas vietos žmonių įtraukiamas į svarbiausių kultūrinių objektų penketuką. Be kalbininko, Griškabūdyje privalu pamatyti: 2) Aštuonkampę, vienintelę tokią Lietuvoje, Kristaus Atsimainymo bažnyčią. 3) Grojantį ir giedantį jos kleboną. 4) Griškabūdžio dūdų orkestrą. 5) Ir, be abejo, savaitgalio diskoteką.

Šįkart „100 Lietuvų“ – daug pasakojantis, ilgai skambantis, ypatingai rudeniškas.

Žmonės, kuriuos šiandien matysite ir išgirsite:

Dailės mokytoja Rimutė Amonienė.

Klebonas Vytautas Mazirskas.

Bendruomenės pirmininkė Agnė Paškauskienė.

Prisistato pats.

Rolandas, Beata, Valdas ir Audrius.

Griškabūdžio „Pavasarininkų“ dūdų orkestas, 1926-ieji.

Griškabūdžio vidurinės mokyklos dūdų orkestras, 1976-ieji.

Valdo Sinkevičiaus vadovaujamas Griškabūdžio dūdų orkestras, 2014-ieji.

Projektą iš dalies
finansuoja

Apie projektą „100 Lietuvų“

Lietuva yra viena, tačiau skirtinga: auganti ir klestinti, nesikeičianti ir kintanti, apleista ir tuštėjanti. Lietuva yra ir didžiausi miestai, ir atokiausi vienkiemiai. Ir visiems žinomi miesteliai, ir mažai kam girdėti kaimai. Lietuva yra ten, kur esame bent vienas iš mūsų.

„100 Lietuvų“ – tai mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas, skatinantis atrasti ir pažinti visokią Lietuvą – jos savitumą ir kasdienybę. „100 Lietuvų“ – tai neįprasti maršrutai, nekasdieniai vaizdai, maži, bet dideli žmonės.

Po Lietuvos miestelius, kaimus ir vienkiemius keliauja kūrybingasis 15min fotografas Irmantas Gelūnas ir tekstų autorius Mindaugas Nastaravičius – žurnalistas, poetas, dramaturgas, 2015 metų Kultūros ministerijos Jaunojo menininko premijos laureatas.

Nelaukdamas 2018 metų Vasario 16-osios, naujienų portalas 15min kviečia į smagią, keistą ir asmenišką kelionę po Lietuvą. Aplenkiant pilis ir kitus turizmo simbolius. Neieškant gintaro. Nejodinėjant ant žemaitukų. Neragaujant cepelinų.

P. S. O jūs žinote, kad Rubežiaus kaime, Trakų rajone, yra toks medis, kurio viršūnėje kabo varpas? Tai va.

Pastebėjote klaidą ar netikslumą? Palikite atsiliepimą.
Siūlykite savo Lietuvą