#23 Krosna
Mindaugas Nastaravičius
Irmantas Gelūnas

Pradėkime nuo pavadinimo.

Lazdijų rajonas, Krosna. Miestelis tarp Dzūkijos ir Suvalkijos. Miestelis tarp dviejų žiedinių sankryžų, kuriomis per dieną suka šimtai sunkiasvorių ir lengvesnių. Miestelis, beveik metus gyvenantis be seniūnės ar seniūno, tačiau turintis ponią Oną, einančią seniūnės pareigas.

Anokia čia problema, atrodo mums, tačiau kitaip mano vietos rašytoja ponia Laima, pasigendanti kultūrinių renginių, kuriuos Krosnoje organizuoja ponas Gintautas, pasigendantis juose lankytojų. O išeitį mums visiems siūlo ponia Bronė – daugiau citrinų. Daugiau citrinų.

„100 Lietuvų“ – tarp dzūkų ir suvalkiečių, juodo ir balto, sniego ir žiedų.

Pirmasis Krosnos žiedas.

Antrasis.

O čia – ponia Bronė.

Nepatenkintų būna visur ir visada.

Katino nuotaika – normali.

Irgi katinas.

Krosnos kultūros namų renginių organizatorius Gintautas Česnulis.

Krosnos traktoriai.

Krosnos centras.

Krosnos vištos.

Krosnos miškas.

Krosnos Vaikų dienos centro pedagogė Regina Kairienė.

Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia.

Balta Krosnos žiema.

Raudona Krosnos žiema.

Spalvota žiema – irgi Krosnos.

Krosnos seniūnijos specialistė Ona Pavilonienė.

O čia vėl ponia Bronė.

Projektą iš dalies
finansuoja

Apie projektą „100 Lietuvų“

Lietuva yra viena, tačiau skirtinga: auganti ir klestinti, nesikeičianti ir kintanti, apleista ir tuštėjanti. Lietuva yra ir didžiausi miestai, ir atokiausi vienkiemiai. Ir visiems žinomi miesteliai, ir mažai kam girdėti kaimai. Lietuva yra ten, kur esame bent vienas iš mūsų.

„100 Lietuvų“ – tai mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas, skatinantis atrasti ir pažinti visokią Lietuvą – jos savitumą ir kasdienybę. „100 Lietuvų“ – tai neįprasti maršrutai, nekasdieniai vaizdai, maži, bet dideli žmonės.

Po Lietuvos miestelius, kaimus ir vienkiemius keliauja kūrybingasis 15min fotografas Irmantas Gelūnas ir tekstų autorius Mindaugas Nastaravičius – žurnalistas, poetas, dramaturgas, 2015 metų Kultūros ministerijos Jaunojo menininko premijos laureatas.

Nelaukdamas 2018 metų Vasario 16-osios, naujienų portalas 15min kviečia į smagią, keistą ir asmenišką kelionę po Lietuvą. Aplenkiant pilis ir kitus turizmo simbolius. Neieškant gintaro. Nejodinėjant ant žemaitukų. Neragaujant cepelinų.

P. S. O jūs žinote, kad Rubežiaus kaime, Trakų rajone, yra toks medis, kurio viršūnėje kabo varpas? Tai va.

Pastebėjote klaidą ar netikslumą? Palikite atsiliepimą.
Siūlykite savo Lietuvą