Karšuvos giria, Viešvilės rezervatas, Laukesos pelkė ir durpynas, Artoji pelkė. Įspūdingos gamtos apsuptyje – Eičių kaimas. Ne medinių sodybų, o mūrinių daugiabučių. Maždaug trijų šimtų gyventojų bendruomenė. Ir trys iš jų, pasirodysiantys šiame pasakojime.
Visi trys – Ona, Ramunė ir Julius – gyvena daugiabučiuose. Visi trys paminės šalia plytintį durpyną, daugiau kaip pusantro tūkstančio hektarų teritoriją, kurioje šeimininkauja tarptautinis koncernas. Jei ne durpinga vietovė, penki daugiabučiai prieš pusę amžiaus Eičiuose iškilę nebūtų.
Ponia Ona tris dešimtmečius dirba pradinių klasių mokytoja. Ponia Ramunė ne trumpiau darbuojasi bibliotekoje, organizuoja kultūrinius renginius, o ponas Julius kartais, nors, tiesą sakant, dažnokai uogauja ir grybauja ten, kur žmonėms įžengti draudžiama. Šis pasakojimas – apie gyvenimą vidury girios, bet daugiabutyje, Tauragės rajone, Eičiuose.
Apie projektą „100 Lietuvų“
Lietuva yra viena, tačiau skirtinga: auganti ir klestinti, nesikeičianti ir kintanti, apleista ir tuštėjanti. Lietuva yra ir didžiausi miestai, ir atokiausi vienkiemiai. Ir visiems žinomi miesteliai, ir mažai kam girdėti kaimai. Lietuva yra ten, kur esame bent vienas iš mūsų.
„100 Lietuvų“ – tai mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas, skatinantis atrasti ir pažinti visokią Lietuvą – jos savitumą ir kasdienybę. „100 Lietuvų“ – tai neįprasti maršrutai, nekasdieniai vaizdai, maži, bet dideli žmonės.
Po Lietuvos miestelius, kaimus ir vienkiemius keliauja kūrybingasis 15min fotografas Irmantas Gelūnas ir tekstų autorius Mindaugas Nastaravičius – žurnalistas, poetas, dramaturgas, 2015 metų Kultūros ministerijos Jaunojo menininko premijos laureatas.
Nelaukdamas 2018 metų Vasario 16-osios, naujienų portalas 15min kviečia į smagią, keistą ir asmenišką kelionę po Lietuvą. Aplenkiant pilis ir kitus turizmo simbolius. Neieškant gintaro. Nejodinėjant ant žemaitukų. Neragaujant cepelinų.
P. S. O jūs žinote, kad Rubežiaus kaime, Trakų rajone, yra toks medis, kurio viršūnėje kabo varpas? Tai va.
