Ši skelbimų lenta stovi Kavarske, Anykščių rajone. Mieste ant Šventosios kranto. Mieste, į kurį nusprendėme atvažiuoti dėl dviejų priežasčių – stebuklingo šaltinio ir stebuklingų koldūnų. Kad stebuklingas yra šaltinis, liudija gausybė legendų. Kad stebuklingi koldūnai – Andrius Užkalnis.
Maža to, Kavarske nuo 1936-ųjų stovi aukščiausias Lietuvoje – beveik 21 metro – gelžbetoninis kryžius, o nuo 2002-ųjų – viena moderniausių Baltijos šalyse mažųjų hidroelektrinių. Taip sakė Kavarsko seniūnas Algirdas Gansiniauskas. Mes juo patikėjome.
Kaip ir jo žmona, koldūnų išgarsintos kavinės „Šaltinis“ direktore ir virtuvės šeimininke ponia Genute, kuri labai nenorėjo filmuotis, nes „mums nebereikia reklamos“, tačiau ją įkalbėjome, pasitelkdami neatremiamą argumentą – „kuo greičiau pakalbėsite, tuo greičiau mes išeisime“.
Beje, šįkart „100 Lietuvų“ pasakojime – kaip niekad ilgi vaizdo siužetai. Nepatingėkite jų pasižiūrėti iki galo. Tai nereiškia, kad epizodų pabaigose nutinka kažkas unikalaus. Tiesiog – žiūrėdami į bažnyčią, visada galite pamatyti ir snukutį. O ką jau kalbėti apie tai, jei žiūrėsite į koldūną.
Apie projektą „100 Lietuvų“
Lietuva yra viena, tačiau skirtinga: auganti ir klestinti, nesikeičianti ir kintanti, apleista ir tuštėjanti. Lietuva yra ir didžiausi miestai, ir atokiausi vienkiemiai. Ir visiems žinomi miesteliai, ir mažai kam girdėti kaimai. Lietuva yra ten, kur esame bent vienas iš mūsų.
„100 Lietuvų“ – tai mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas, skatinantis atrasti ir pažinti visokią Lietuvą – jos savitumą ir kasdienybę. „100 Lietuvų“ – tai neįprasti maršrutai, nekasdieniai vaizdai, maži, bet dideli žmonės.
Po Lietuvos miestelius, kaimus ir vienkiemius keliauja kūrybingasis 15min fotografas Irmantas Gelūnas ir tekstų autorius Mindaugas Nastaravičius – žurnalistas, poetas, dramaturgas, 2015 metų Kultūros ministerijos Jaunojo menininko premijos laureatas.
Nelaukdamas 2018 metų Vasario 16-osios, naujienų portalas 15min kviečia į smagią, keistą ir asmenišką kelionę po Lietuvą. Aplenkiant pilis ir kitus turizmo simbolius. Neieškant gintaro. Nejodinėjant ant žemaitukų. Neragaujant cepelinų.
P. S. O jūs žinote, kad Rubežiaus kaime, Trakų rajone, yra toks medis, kurio viršūnėje kabo varpas? Tai va.
