2017-ieji Lietuvoje:
50 gerų įvykių,
kuriuos verta prisiminti
#1
Vytautui Landsbergiui ir Valdui Adamkui įteiktos Laisvės premijos

Pirmajam šalies vadovui atkūrus nepriklausomybę Vytautui Landsbergiui ir kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui buvo įteiktos Laisvės premijos. Šiemet pirmą kartą Seimas nutarė skirti dvi 2016 m. Laisvės premijas, nes pernai tokia premija nebuvo apdovanotas niekas.

J.Kalinsko/15min.lt nuotr.

#2
„Mato reforma“: Seimas vienbalsiai priėmė vaikų nemušimo įstatymą

Seimas vieningai uždraudė visų formų smurtą prieš vaikus ir fizinių bausmių taikymą. Už įstatymą balsavo visi 116 posėdžių salėje buvę parlamentarai. Įstatymo priėmimas palydėtas plojimais ir apsikabinimais. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Seimui teikiamas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas pavadino „Mato reforma“.

J.Kalinskas/15min.lt nuotr.

#3
Rasa Kazėnienė atskleidė piktnaudžiavimus Kauno tardymo izoliatoriuje

Apie R.Kazėnienę Lietuva sužinojo šių metų vasarį, kai ji garsiai prabilo apie buvusios ir esamos Kauno tardymo izoliatoriaus vadovybės vykdomus pažeidimus. Šis viešas ir herojiškas R.Kazėnienės elgesys neliko tik kalbomis, tai išvirto į didelį bausmių vykdymo sistemos valymąsi.

V.Balkūnas/15min.lt nuotr.

#4

Airinė Palšytė – Europos čempionė

Didžiausia pastarųjų metų Lietuvos lengvosios atletikos viltis Airinė Palšytė Serbijos sostinėje Belgrade iškovojo Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionato auksą. Maža to, jau tapusi čempione, sportininkė sėkmingai šturmavo ir Lietuvos rekordą – 2,01 m.

M.Gailiūno nuotr.

#5
Lietuva dalyvavo Leipcigo knygų mugėje svečio teisėmis

Leipcigo knygų mugėje 2017 metais Lietuvai buvo skiriamas ypatingas dėmesys – ji čia dalyvavo garbės viešnios teisėmis. Mugėje pristatyti 26 lietuvių knygų vertimai, surengta apie 60 Lietuvos autorių knygų pristatymų, skaitymų, diskusijų.

A.Ožalo/15min.lt nuotr.

#6

Liudo Mažylio dovana Lietuvai

Kovo pabaigoje VDU politologijos profesorius Liudas Mažylis Berlyno diplomatiniame archyve rado ranka rašytą Vasario 16-osios nutarimą lietuvių ir vokiečių kalbomis su 20 signatarų parašų. Ši žinia tapo tikra dovana Lietuvos žmonėms, o už šį atradimą profesoriui buvo įteikta pirmoji Lietuvos pažangos premija, taip pat jis gavo apdovanojimą už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje. Liudas Mažylis tęsia savo tyrinėjimus šioje srityje ir toliau.

Ž.Gedvilos/15min.lt nuotr.

#7

2022 m. Europos kultūros sostine tapo Kaunas

2022 m. Europos kultūros sostine tapo Kaunas, nugalėjęs Klaipėdą. Sprendimą priėmė 10 Europos Sąjungos deleguotų nepriklausomų ekspertų grupė. Europos kultūros sostinės vardas kasmet suteikiamas ne daugiau kaip vienam miestui kiekvienoje iš dviejų valstybių narių. 2022 metais dvi valstybės narės, kurių miestams suteikiama teisė gauti Europos kultūros sostinės vardą, yra Lietuva ir Liuksemburgas.

E.Ovčarenko/15min nuotr.

#8
Pradėtos Modernaus meno centro statybos

Po porą mėnesių trukusio apleisto kino teatro „Lietuva“ griovimo pagaliau startavo naujo Modernaus meno centro statybos darbai. 7 mln. eurų vertės pastatas turėtų iškilti 2018 metų rudenį. Svarstoma, kad vėliau pastatas gali būti atiduotas į valstybės rankas.

J.Kalinsko/15min.lt nuotr.

#9
Vilniuje – antrasis po Denverio „Western Union“ inovacijų centras

Pasaulinė grynųjų pinigų perlaidų lyderė „Western Union“ Vilniuje atidarytame klientų patirties centre kurs inovacijas, kurios gerins grupės klientams teikiamas paslaugas. Tai bus antrasis toks „Western Union“ centras pasaulyje – pirmasis įkurtas įmonės biure Denveryje, JAV.

„Western Union“ nuotr.

#10

Šiaulietis triumfavo pasauliniame konkurse: realistiškiausiai nutapė gėlę

Ar esate ką nors girdėję apie gėlių realistus? Visgi tokia dailės kryptis, pasirodo, egzistuoja, ir yra itin vertinama. Šiemet pasauliniame menininkų konkurse „The 2017 American Art Awards“ realistiškiausiai gėles nupiešusiu dailininku išrinktas lietuvis. Šiaulietis Rimas Nakrašas šioje kategorijoje nuskynė visas tris prizines vietas.

Giedriaus Baranausko nuotr.

#11
Atvertas aukščiausias ir ilgiausias Lietuvoje Lyduvėnų tiltas

Vos paskelbus apie galimybę pasivaikščioti Lyduvėnų tiltu, visos vietos į ekskursijas buvo užpildytos per kelias valandas. Anksčiau ant tilto žmonės patekdavo išskirtiniais atvejais ir su griežta tilto prižiūrėtojų palyda. Tokią pramogą tekdavo pradėti organizuoti prieš kelias savaites.

A.Januševičiaus/15min.lt nuotr.

#12

„Žalgiris“ išsaugojo Šarūną Jasikevičių

Birželio 16 dieną Kauno „Žalgiris“ oficialiai paskelbė, jog Šarūnas Jasikevičius lieka šalies čempionų treneriu. Turtingesnių Eurolygos klubų vilionėms atsispyręs 41 metų kaunietis sudarė naują dvejų metų sutartį ir rudenį su „Žalgiriu“ galingai pradėjo naują sezoną.

Ž.Gedvilos/15min.lt nuotr.

#13

Atleistas Gintautas Kėvišas

Teisingumas triumfavo. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, remdamasi Kultūros ministerijos tyrimo komisijos rekomendacija, atleido Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktorių Gintautą Kėvišą iš pareigų. Tyrimo komisija konstatavo, kad Gintautas Kėvišas sistemingai painiojo privačius ir viešuosius interesus. 

J.Kalinsko/15min.lt nuotr.

#14
ES nebeliko tarptinklinio ryšio mokesčių

Nuo birželio 15 d. Europoje panaikinus tarptinklinio ryšio mokesčius net ir būdami užsienyje galime naudotis mobiliuoju internetu be milžiniškų sąskaitų baimės. Po permainų ryšio paslaugos keliaujant po ES valstybes kainuoja tiek pat, kiek ir Lietuvoje  būnant užsienyje jos sumažėjo keliomis dešimtimis kartų. Rezultato ilgai laukti nereikėjo  jau po kelių mėnesių ryšio operatoriai skelbė apie tūkstančiais procentų padidėjusį mobiliojo interneto suvartojimą užsienyje.

L.Balandžio/15min.lt nuotr.

 

#15

Į kosmosą iškilo trečiasis lietuviškas palydovas

Iš Satisho Dhawano kosminio centro rytinėje Indijoje į kosmosą pakilo raketa PSLV-C38 su lietuvišku kosminiu palydovu „LituanicaSAT-2“. Tai jau trečiasis lietuviškas kosminis palydovas. 2014 metais į Tarptautinę kosminę stotį buvo nugabenti iškart du lietuviški palydovai – „LitSat-1“ ir „LituanicaSAT-1“. Pastarąjį sukūrė startuolio „NanoAvionics“ kolektyvas – tas pats, kuris kartu su Vilniaus universiteto specialistais kūrė ir „LituanicaSAT-2“.

Kosmonautai.lt nuotr.

#16

Drąsios idėjos Lietuvai atnešė tarptautinį pripažinimą

Jauni vilniečiai architektai triumfavo už kelių tūkstančių kilometrų nuo gimtinės. Pietų Korėjos sostinė Seulas jų sprendimą pasirinko ekologiško tilto statybų projektui, kurio vertė sieks apie 8 mln. svarų (9,15 mln. eurų). Konkurse 60 metrų ilgio ekologiško tilto projektui parengti triumfavo tarptautinė komanda KILD: Vilniuje gyvenantis ir dirbantis gruzinų kilmės architektas Ivane Ksnelašvilis ir trys lietuviai architektai – Petras Išora, Ona Lozuraitytė bei Dominykas Daunys.

Projekto autorių vizualizacija

#17
Teofilius Matulionis iškilmingai paskelbtas palaimintuoju

Birželio mėnesį Vilniuje įvyko istorinis įvykis  – Teofiliaus Matulionio beatifikacijos iškilmės. Sovietų valdžios persekiotas arkivyskupas T.Matulionis Vilniaus katedros aikštėje  buvo iškilmingai paskelbtas palaimintuoju. Pirmą kartą Lietuvoje surengtose beatifikacijos iškilmėse T.Matulionį palaimintuoju paskelbė popiežiaus Pranciškaus pasiuntinys kardinolas Angelo Amato.

L.Balandžio/15min.lt nuotr.

#18

Įsigaliojo naujas Darbo kodeksas

Įsigaliojo ilgai Seimo ir kitų institucijų koridoriais valkiotas naujas Darbo kodeksas. Jis įteisino lankstesnius darbuotojų ir darbdavių santykius: naujas darbo sutartis ir lankstesnį darbo laiką, mažesnes išeitines išmokas, priemokas už lojalumą, darbo tarybas ir pan.

J.Kalinsko/15min.lt nuotr.

#19
Atvertas kelias urėdijų reformai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtas Miškų įstatymo pataisas, numatančias daug ginčų visuomenėje sukėlusią urėdijų pertvarką. Tikimasi, kad po reformos finansinė grąža valstybei bus maždaug ketvirtadaliu didesnė – kasmet būtų sutaupoma 10 mln. eurų įmonės ir iki 3 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Ž.Gedvilos/15min.lt nuotr.

#20

Gedimino kalne aptikti 1863 m. sukilimo vadų palaikai

Ant Gedimino kalno nuo metų pradžios dirbantys Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologai aptiko 1863 m. sukilimo vadų ir dalyvių palaikus. Didžiausias atradimas – identifikuoti Zigmanto Sierakausko palaikai bei kito 1863 metų sukilimo vado – Konstantino Kalinausko – palaikai. 

V.Balkūno/15min.lt nuotr.

#21
„Sostų karus“ pasauliui padovanojusi televizija Lietuvoje filmuos serialą

Televizija HBO nutarė kurti mini serialą apie Černobylio branduolinę katastrofą ir jis bus filmuojamas Lietuvoje. Penkių dalių seriale sovietų mokslininką, kurį Kremlius paskyrė tirti tragedijos, vaidins britas Jaredas Harrisas  – jis už savo vaidmenį seriale „Mad Men. Reklamos vilkai“ buvo nominuotas „Emmy“ apdovanojimui, o šiemet pelnė ir BAFTA nominaciją už darbą seriale „Karūna“ („The Crown“).

Kadras iš filmo, kuriame vaidino J.Harrisas

#22
Lietuvos vyrų rinktinė triumfavo Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse

Tikra krepšinio tauta. Lietuviai Kurčiųjų olimpines žaidynes Turkijoje užbaigė auksine nata. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po dramatiškos kovos finale 70:64 nugalėjo Venesuelą ir apgynė čempionų vardą. Iš viso šiose Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse Lietuvos delegacija iškovojo 13 medalių – vieną aukso, penkis sidabro ir septynis bronzos.

Augusto Četkausko nuotr.

#23
Andrius Gudžius tapo planetos čempionu

Rugpjūčio 5 dieną pasaulio lengvosios atletikos pirmenybėse Londone Andrius Gudžius iškovojo auksą, disko metimo varžybų finale nusviedęs įrankį 69 m 21 cm. Iš Padauguvos kaimo kilęs 26 metų disko metikas nutraukė Lietuvos lengvaatlečių apdovanojimų sausrą planetos čempionate – aukso sulaukėme praėjus 12 metų po Virgilijaus Aleknos triumfo. 

A.Pliadžio nuotr.

#24
Pristatytas S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos projektas

Atrodo, kad Lietuva pagaliau turės naują futbolo stadioną. Turėti padorų stadioną – ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos garbės reikalas, todėl atrodo, kad kalbos baigėsi, prasideda darbai. Sportinių renginių – futbolo rungtynių ar lengvosios atletikos varžybų – metu stadionas talpins 15 tūkst. žiūrovų. Koncertų metu talpa išaugs dvigubai – iki 30 tūkst.

A.Koroliovo/15min.lt nuotr.

 

#25

Triumfas Universiadoje: Lietuvos studentų rinktinė finale nukovė JAV

Lietuvos studentų rinktinė Universiados finale po atkaklios kovos 85:74 palaužė JAV krepšininkus ir pasidabino aukso medaliais. Lietuvos rinktinė Universiados čempione tapo po 10 metų pertraukos. 2007 metais lietuviai iškovojo auksą, o 2011 metais – bronzos medalius.

Ž.Gedvilos/15min.lt nuotr.

#26

Pradėtas atnaujinti Vilniaus autobusų parkas

Pagaliau pradėtas atnaujinti Vilniaus autobusų parkas. Per šiuos ir kitus metus į miesto gatves išvažiuos 250 naujų autobusų ir 40 naujų troleibusų. Vilniaus gatvėse kasdien važiuos daugiau kaip pusė naujų (53 proc.) viešojo transporto priemonių. Net 6 iš 10 Vilniaus gatvėmis riedančių autobusų bus visiškai nauji.

J.Kalinsko/15min.lt nuotr.

#27
Lietuvos golbolo rinktinė – Europos čempionė

Šarūno Juknos treniruojama Lietuvos golbolo rinktinė pirmą kartą nuo 2013 metų tapo Europos čempione. Turnyro finale Lietuvos golbolininkai 6:3 (4:1) nugalėjo Vokietijos ekipą. Pastarajame Europos čempionate 2015 metais mūsų šalies golbolo, kitaip vadinamo aklųjų riedulio, rinktinė iškovojo bronzą. 2013 metais lietuviai tapo žemyno čempionais.

A.Pliadžio nuotr.

#28
Išrinktas Kauno M.K.Čiurlionio koncertų centro projektas

Savo idėjas konkursui pristatė garsūs architektai iš viso pasaulio. Tarptautinė vertinimo komisija dvi dienas analizavo darbus ir iš 119 pateiktų architektūrinių idėjų, kurios atkeliavo iš 36 valstybių bei 6 žemynų, atrinko tris laureatus. Geriausiu projektu išrinktas vilniečių „Paleko archstudijos“ darbas. Tikimasi, kad naujasis koncertų centras Nemuno krante iš Aleksoto pusės iškils ir lankytojus pakvies jau 2022-aisiais, kuomet Kaunas taps Europos kultūros sostine.

Laimėtojų projekto vizualizacija

#29

Lietuvos irkluotojai iškovojo istorinį auksą

Rugsėjo 30 dieną keturių Lietuvos irkluotojų įgula sužibo auksu pasaulio pirmenybėse Sarasotoje (JAV). Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius buvo nepralenkiami vyrų porinės keturvietės rungtyje – iki šiol šioje distancijoje lietuviai nebuvo triumfavę.

Rimantas Navickas/RGB pictures nuotr.

#30

Pensijos didėja apie 13 eurų

Pensininkai gauna vidutiniškai 13,5 euro didesnes pensijas. Vyriausybei rugsėjį padidinus bazinę pensiją 10 eurų iki 130 eurų, apie 840 tūkstančių pensijų gavėjų, turinčių būtinąjį darbo stažą, jau gauna didesnes išmokas.

Ž.Gedvilos/15min.lt nuotr.

#31

Kauno rajone prasidėjo „Hella“ gamyklos statybos

Vokietijos automobilių komponentų gamybos milžinė „Hella“ paskelbė apie savo naujos elektronikos gamyklos statybų pradžią Kauno rajone. Naują „Hella“ gamyklą planuojama atidaryti 2018 m. viduryje. Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje 8,9 hektarų ploto sklype pirmojo etapo metu bus pastatyta 7000 kvadratinių metrų gamykla, planuojama įdarbinti 250 darbuotojų. Investicijos į ilgalaikį turtą sieks 30 mln. eurų.

E.Ovčarenko/15min nuotr.

#32
Archeologai tikisi suradę Pilėnus

Radiniai Bilionių piliakalnyje, Šilalės rajone, pranoko archeologų lūkesčius. Juos dar turės ištirti specialistai, tačiau Klaipėdos universiteto mokslininkai įsitikinę, kad gali pasitvirtinti hipotezė, jog senieji Pilėnai buvo įsikūrę būtent Bilionių piliakalnyje.

„Wikimedia Commons“ nuotr.

#33
Lietuva perka norvegiškas oro gynybos sistemas

Lietuvos gynybos pareigūnai apsisprendė pirkti norvegiškas vidutinio nuotolio oro gynybos sistemas NASAMS. Daugiau nei 100 mln. eurų pirkinys turėtų užlopyti vieną iš didžiausių Lietuvos gynybos spragų. Oro gynyba yra viena iš silpniausių Baltijos šalių vietų karine prasme. Lietuva, Latvija ir Estija šiuo metu turi tik trumpojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemas, jos siekia 3–5 kilometrus. Norvegiškos raketos galės skrieti keliasdešimt kilometrų ir numušti taikinius 15 kilometrų aukštyje.

A.Pliadžio nuotr.

#34
Arūno Matelio dokumentinio filmo sėkmė

Režisieriaus Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ buvo pripažintas geriausia dokumentine juosta Tarptautinio Varšuvos kino festivalio konkursinėje programoje. Varšuvos kino festivalis turi A kategorijos statusą, o jo laureatai automatiškai patenka ir į Europos kino apdovanojimų atrankos procesą.

V.Balkūno/15min.lt nuotr.

#35
„Continental“ ateina į Lietuvą ir žada įdarbinti 1000 žmonių

„Continental“ Kauno rajone žada  įdarbinti 1000 žmonių. Jie gamins automobilių durų ir sėdynių kontrolės elementus, išmanias automatines langų užtamsinimo sistemas, adaptyvios greičio palaikymo sistemos jutiklius bei priekinius radarus automatinio stabdymo funkcijai.

„Continental“ nuotr.

#36
Medikai įkūrė naują organizaciją – „Lietuvos medikų sąjūdį“

Stagnacijos sveikatos sistemoje neapsikentę medikai, įkūrė Lietuvos medikų sąjūdį. Medikų sąjūdis pasiūlė, kad jų algos būtų formuojamos kitaip nei dabar, ir laikosi pozicijos, kad atlygis nuo sausio turi kilti 30 proc., taip pat pasiūlė, kaip turėtų būti sutvarkyta sveikatos apsaugos sistema.

Ž.Gedvila/15min.lt nuotr.

#37

Po rekonstrukcijos atidaryta Lukiškių aikštė

Lapkričio mėnesį Lukiškių aikštė tapo atvira lankytojams – baigti pagrindiniai jos rekonstrukcijos darbai. Lukiškių aikštės rekonstrukcija truko pusantrų metų. Jos metu buvo įrengti takeliai, nauji suoliukai, šviestuvai, vėliavų stiebai, sutvarkytos aikštės prieigos, pakeista granito danga, pasodinti medžiai. Taip pat išrinktas paminklo sostinės Lukiškių aikštėje konkurso nugalėtojas.

L.Balandžio/15min.lt

#38

Nauji policijos automobiliai

Policijos pareigūnai atsinaujino automobilius. Jų transporto parką papildė 12 naujų tarnybinių „Audi A6“ modelių. Anot pareigūnų, apipavidalinant naujuosius automobilius naudota naujoviška šviesą atspindinti plėvelė, todėl naujieji automobiliai – gerokai lengviau pastebimi tamsoje. Pavyzdžiui, iki šiol tamsoje nebuvo matomas užrašas ant automobilio šono „Policija“, borto numeris ir dalis kitos informacijos, dabar visa tai bus matoma ir tamsoje.

#39
Pradėtos „Hollister“ gamyklos statybos

Tarptautinė medicinos produktų gamintoja „Hollister Incorporated“ pradėjo naujos 50 mln. eurų kainuosiančios gamyklos statybas Kaune. Naują gamybos padalinį planuojama užbaigti 2019 metais ir sukurti apie 300 naujų darbo vietų. Kauno miesto merą labiausiai nustebino „Hollister“ nuosavybės forma, kurią jis pažadėjo skatinti dažniau taikyti ir Lietuvoje.

E.Ovčarenko/15min.lt nuotr.

#40
Sauliaus Baradinsko debiutiniame filme – „Žiedų valdovo“ žvaigždė

Vilniuje nufilmuotas debiutinis jauno lietuvių režisieriaus Sauliaus Baradinsko trumpametražis filmas „Auksinės minutės“. Kartu su lietuvių aktoriais čia vaidina ir škotas Billy Boydas, gerai žinomas dėl savo vaidmenų „Žiedų valdovo“ trilogijoje.

Luko Juzėno nuotr.

#41
VU studentų komanda iškovojo istorinį apdovanojimą

Vilniaus universiteto studentų komanda „Vilnius-Lithuania iGEM“ trečią kartą dalyvaudami prestižiniame, didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ iškovojo konkurso didįjį prizą aplenkdami daugiau nei 300 stipriausių universitetų komandų pasaulyje.

Vilniaus universiteto nuotr.

#42

Vilniuje atidarytas dailininko Samuelio Bako muziejus

Vilniuje atidarytas litvako pasaulinio garso dailininko Samuelio Bako muziejus. Tai pirmasis ir kol kas vienintelis muziejus pasaulyje, skirtas šio dailininko kūrybai. Kolekciją muziejui padovanojo pats dailininkas. Muziejaus salėse eksponuojama per 125 tapytojo darbų. Muziejuje taip pat eksponuojama ir knyga, kurios puslapiuose piešė devynerių metų berniukas, patekęs į getą.

V.Balkūnas/15min.lt nuotr.

#43
Sprendimas dėl „Linkomanijos“

„Linkomanija“ lietuviško kino kūrėjams pridaro milijonais eurų skaičiuojamos žalos. Todėl kūrėjai džiaugėsi priimtu teismo sprendimu, kad prieiga prie „Linkomanijos“ svetainės turėtų būti blokuojama. Į piratinius išteklius nutekėję filmai praranda galimybę uždirbti kino salėse.

T.Urbelionio/BFL nuotr.

#44

Pranešta apie popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje

Gera žinia aplankė Lietuvos tikinčiuosius. Pranešta, kad popiežius Pranciškus kitąmet rudenį lankysis Lietuvoje. Popiežius į Lietuvą atvyks minint valstybės šimtmetį. Lietuvoje pontifikas vienintelį kartą lankėsi 1993 metais, praėjus keleriems metams po to, kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę. Tada šalyje viešėjo popiežius iš Lenkijos Jonas Paulius II.

„Scanpix“/AFP nuotr.

#45
„Booking.com“ Vilniuje per 5 metus ketina įdarbinti 900 žmonių

Tarptautinė viešbučių užsakymo internetu svetainė „Booking.com“ pranešė, kad kitų metų balandį Vilniuje ketina atidaryti klientų aptarnavimo centrą ir per penkerius metus jame įdarbins iki 900 žmonių. Lietuvoje nuo 2014 vidurio veikia „Booking.com“ atstovybė.

#46
Fotografo Roko Darulio nuotrauka papuošė prancūziško „Elle“ viršelį

Londone gyvenantis ir dirbantis lietuvis fotografas Rokas Darulis šiais metais į savo darbų aplanką galėjo įtraukti naują solidų įrašą. Jo daryta nuotrauka papuošė prancūziško „Elle“ žurnalo viršelį, kurio veidu tapo jaunas modelis Jenaye Noah.

„Instagram“ nuotr.

#47
Seimas priėmė Pranešėjų apsaugos įstatymą

Pranešėjų apsaugos įstatymas numato, kad apie galimą korupciją ar kitokius pažeidimus įstaigose pranešusiems žmonėms būtų garantuojama apsauga, tokia kaip anonimiškumas ar darbuotojo neliečiamumas. Nuo pranešimo momento prieš pranešėją būtų draudžiama imtis drausminio poveikio priemonių, atleisti jį iš darbo, pažeminti pareigas, perkelti į kitą darbo vietą arba taikyti bet kokias kitas neigiamo poveikio priemones, tokias kaip bauginimas, priekabiavimas, grasinimai susidoroti, atlyginimo sumažinimas, darbo valandų pakeitimas ir t.t.

123rf asociatyvi nuotr.

#48
Triumfas Europos plaukimo čempionate

2017-aisiais metais Rūta Meilutytė klajojo po pasaulį ir atrado receptą, kuris padėjo ir vėl pamilti plaukimą. Du aukso medaliai – Rūtos Meilutytės sąskaitoje, auksą ir bronzą pridėjo Danas Rapšys. Tiek medalių Senojo žemyno pirmenybėse iškovota pirmą sykį šalies plaukimo istorijoje.

L.Balandžio/15min nuotr.

#49
Domantas Sabonis žiba naujame NBA klube

„Buvo šokas“, – apie liepos 1 dieną nugriaudėjusius NBA klubų mainus sakė Domantas Sabonis, kai „Ohlahoma City Thunder“ atidavė jį „Indiana Pacers“ komandai. Tačiau šiame NBA čempionate 21 metų krepšininkas žaidžia taip galingai, kaip nėra pavykę nė vienam tokio amžiaus lietuviui.

„Scanpix“/AP nuotr.

#50
„Lietuvos geležinkelių“ pertvarka

Pokyčiai „Lietuvos geležinkeliuose“ davė lauktų rezultatų. Valstybės įmonę paliko vadovai, kurie sulaukė daugybės kaltinimų, o pradėjus pokyčius „Lietuvos geležinkelių“ viduje per sausį–rugpjūtį bendrovė uždirbo 1,3 mln. eurų grynojo pelno. Palyginti su praėjusiais metais, augo tiek pajamos, tiek pervežtų keleivių ir krovinių kiekis.

J.Kalinsko/15min.lt nuotr.