< Lietuva – IT šalis />

Esame informacinių technologijų (IT) regioninis centras, sulaukiame didelių investicijų iš užsienio kompanijų, kurios kuria tūkstančius į aukštą pridėtinę vertę orientuotų naujų darbo vietų. Turime virš 31 500 IT profesionalų. Jų gretas kasmet papildo 1700 absolventų. Neretai pasigirsta – Lietuva yra IT šalis.

Vis tik, ką žinome apie šią industriją ir joje veikiančius kūrėjus? Pasirodo, įvardinti juos ar ką jie veikia – ne taip ir paprasta. Ar jie tarsi magai iš raidžių ir skaičių eilučių kuria tai, ką mes kasdien naudojame? Kiek kompiuterių jiems reikia? Kiek specialybių telpa į programavimo sritį? Dar daugiau, programuotojo specialybę iki šiol gaubia įvairūs mitai bei atgyvenę stereotipai.

15min griauna juos ir pristato Lietuvos IT profesionalų istorijų projektą. Šalies talentai čia kalba atvirai ir dalinasi ryškiausiais savo karjeros momentais. Nuo įspūdingų vizitų į klientų dangoraižius, bepročio etiketės, pasirinkus laikyti IT egzaminą ar net kebabo, kuris „padiktavo“ sprendimą žengti į technologijų industriją. Visa tai – istorijų projekte „Lietuva – IT šalis“.

Projektą pristato:
Gintarė Sevelevičė

„Devbridge Group“ Front-end programuotoja

Front-end programuotoja Gintarė Sevelevičė kalba atvirai – ji neplanavo žengti į IT industriją. Savo ateitį įsivaizdavo meniniame pasaulyje. Kol neatrado informatikos studijų, kurios leido apjungti meninį ir techninį pašaukimą.

Jau antrame studijų kurse įsidarbinusios Gintarės akys užsidegė įsitikinus, kad pasirinko profesiją pagal pašaukimą. Tai paaiškėjo po vieno projekto.

Labiausiai programuotoją įkvepia tai, kaip jos srityje iššūkiai veja vienas kitą ir, regis, niekad nesibaigia.

Lukas Gerbenis

Devbridge Group“ Programuotojas

Lukui Gerbeniui programavimas asocijuojasi su saviraiškos laisve, galimybe kurti. Nenuostabu, kad šį polinkį jis užčiuopė dar vaikystėje, o studijų metais – ryžtingai žengė į šią industriją. Pasirodo, savo aplinkoje, jis vienintelis pasirinko šią, menkai jo aplinkai pažįstamą, sritį.

Sprendimą pradėti karjerą dar studijuojant padiktavo lemtingas vizitas į būsimą darbovietę per atvirų durų dienas.

Lukas ir jo komanda kuria projektus JAV ir Kanados įmonėms-milžinėms. Koks jausmas apima, įvertinus tai?

Rasa Mažutienė

„Devbridge Group“ Testavimo direktorė

Rasai Mažutienei svarbiausia įvaldyti tą sritį, kurioje testuoji, kalbėti ta pačia kalba, kuria toje srityje kalbama. Jos teigimu, testuotojai yra tarsi universalūs vertėjai. Kiekvienu atveju jie turi kalbėti ir susikalbėti su visomis projekto kūrime dalyvaujančiomis pusėmis.

Kitas reikšmingas momentas – laiku užčiuoptas „bug’as“. Rasa dalinasi savo patirtimi, kai pavyko užčiuopti problemą dar idėjiniame projekto lygmeny.

Specialistės akys užsidega kaskart, kai gali prisijungti prie kokio nors produkto kūrimo ar tobulinimo. Ilgainiui, Rasos tikslas – plėsti programinės įrangos testavimo supratimą, atskleisti šios srities potencialą ir galimybes.

Stanislovas Jonušas

„Adform“ komandos vadovas

Kartais į perspektyvią specialybę nuveda bėda. Stanislovas pasimokyti, kaip tvarkyti kompiuterių programinę įrangą, nutarė tuomet, kai stipriai „pravalė“ tėvo darbinį kompiuterį.

Kas šį IT komandos vadovą skatina griebtis vis naujų projektų? Tai pojūtis, kai juodas įvairių simbolių ekranas virsta veikiančia, klientams ir paprastiems vartotojams gelbėjančia programa ar programėle.

Reklama