Mobilus internetas

Lietuvių startuoliai savo sprendimais stebina pasaulį

Giriamės visam pasauliui, kad turime be proto greitą internetą, kuris mus pasiekia kiekviename Lietuvos kampelyje. Tai tikrai yra oficiali tiesa. Gigabaitai vienas po kito tiesiog ištirpsta bežiūrint į delną, kuriame mirguliuoja kosminės raiškos ekranas.

Socialiniai tinklai, programėlės, naujienos, pramogos – viskas dabar telpa delne. Tame neabejotinai yra daug gėrio ir naudos. Vien turizmo sektoriui žinia apie nestringančius internetinius duomenis duoda didžiulį pliusą – niekas nebijo čia atvažiuoti, nes jausis saugiai.

Tačiau tai dar ne viskas. Internetas, o tiksliau tai, ką jame sukuria kūrybingi žmonės, gali padėti jums gyventi. Jei paprasčiau – keliauti ir leisti pinigus iš tiesų galime patogiau. Atsiskaitymas gali būti sklandus ir greitas, o kelionė organizuojama lyg burtų lazdele pamojus.

Sakysite – dabar tai ir taip labai paprasta? Reikia turėti pinigų ir jie savaime lengvai ir patogiai išsileis? O kelionė tikrai pati susiplanuos būtent taip kaip svajojote? Vargu. Nebent jūs tiksliai žinote, ko norite arba tiksliai žinote, kaip tai sužinoti.

Yra žmonių, kurie turi daug fantazijos kurti ir dar daugiau drąsos veikti. Jie moka pakinkyti internetą ir padeda visus „santykius“ su internetu išsiaiškinti už jus. Patikėkite – mes turime ne tik velnioniškai greitą internetą, bet ir nežabotą kūrybingumą. Susipažinkime su dviem interneto startuoliais, kurie gali sutaupyti marias jūsų laiko ir nervinių ląstelių. Stebėkite ir žavėkitės!

Eddy Travels

Mandagus kelionės palydovas

„Eddy Travels“ – tai programėlė, kuri gali padėti ypatingai lengvai rasti turistinius kelius į bet kurią pasaulio šalį. Apie ją plačiau papasakojo internetu pagautas kitame pasaulio gale keliaujantis programėlės kūrėjas Adomas Baltagalvis.

Pradėkime nuo to, kad „Eddy Travels“ nėra įprasta programėlė. Tai skaitmeninis kelionių asistentas, kuris padeda žmonėms greitai ir efektyviai planuoti savo keliones.

„Eddy Travels“ asistentą galima pasiekti nemokamai iš bet kurios pasaulio šalies. Nereikia siųsti naujų programėlių – užtenka surasti virtualų asistentą populiariausiose žinučių siuntimo programėlėse, tokiose kaip „Facebook Messenger“, „Telegram“, „Viber“ ar „Slack“.

Pabandėme ir mes. Eddy pasisveikino, paklausė, kur ir kada norėtumėte vykti. Pasiūlymai pasirodydavo po keliolikos sekundžių. Nustebino, kad tai puikus būdas rasti pigiausius skrydžius bet kur.

Kūrėjas sako, kad bendravimas su „Eddy Travels“ vyksta taip pat paprastai kaip su draugais. Užtenka skaitmeniniam asistentui išsiųsti tekstinę ar balso žinutę su norima užklausa – ją automatiškai išanalizuos ir akimirksniu pateiks skrydžių, viešbučių, automobilių nuomos ar kitus su kelionėmis susijusius pasiūlymus.

„Daugelis, kurie keliavome, žinome, kad planavimas vis dar yra nepatogus – ypač mobiliuose įrenginiuose. Keliautojai yra dažnai priversti aplankyti dešimtis skirtingų svetainių, kad rastų reikiamą informaciją. Dar blogiau – dabartinės platformos neturi efektyvių sprendimų suasmeninti paslaugų pasiūlymus pagal individualius keliautojo poreikius“, – teigė A.Baltagalvis.

Eddy Travels

Idėja gimė Kinijoje

Lyginant su tradiciniais kelionių agentais, toks asistentas yra pasiekiamas bet kuriuo paros metu ir gali iškart pateikti pasiūlymus. Taip sutaupoma laiko ir pinigų.

Startuolis turi tikslą praplėsti siūlomų paslaugų kiekį ir tapti kelionių pagalbininku, kuris greitai ir efektyviai pateiktų geriausius pasiūlymus ir palengvintų kelionių planavimą.

Kaip kilo mintis sukurti tokį apie keliones viską išmanantį asistentą? Tai nutiko keliaujant po Kiniją. Ten startuolio bendraįkūrėjas ir vadovas Edmundas Balčikonis pastebėjo, kokia nepamainoma Kinijoje tapo „WeChat“ programėlė. Ji ten naudojama ne vien bendraujant su draugais, bet ir užsakinėjant viską – nuo kavos ar taksi, iki viešbučių, lėktuvo bilietų.

Vakarų pasaulyje panašų tikslą turi ir „Facebook“. Jie jau dirba su „Messenger“, „WhatsApp“ bei „Instagram“ žinučių sistemų apjungimu.

Taip pat „Facebook“ neseniai pristatė planus kurti savo virtualią valiutą „Librą“. „Galiausiai vis daugiau žmonių pradeda naudoti įrenginius balso žinutėmis, todėl esame tikri, jog tokio kelionių asistento kaip „Eddy Travels“ poreikis ateityje tik augs“, – sako vienas startuolio kūrėjų.

Šiuo metu asistentas užtrunka apie 20-40 sekundžių, kol išnagrinėja gausybę lėktuvų skrydžių. Tereikia brūkštelt Eddy žinutę. Daugelis esame bandę patys ieškoti bilietų – tam kartais prireikia ir viso vakaro.

Kelionių asistento kūrėjai teigia, kad ateityje skrydžių rezultatus pavyks parodyti dar greičiau – per 5-10 sekundžių, o gal net greičiau. Vartotojo interneto greitis tam įtakos neturės – visas naršymo darbas bus jau atliktas kelionių asistento pusėje.

MoQ

Ar galima iš savęs pasiskolinti be palūkanų?

MoQ – tai dar viena programėlė, daranti viską, kad jūsų laikas ir liktų jums. Ji padeda greitai ir patogiai atsiskaityti už paslaugas net tuomet, kai namuose palikote piniginę su visomis banko kortelėmis. Apie tai plačiau papasakos vienas šio startuolio kūrėjų Tomas Nemura.

Pradėkime nuo to, kad MoQ turi Lietuvos banko išduotą Elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licenciją. Kiekvienas užsiregistravęs MoQ klientas gauna IBAN sąskaitą, kurią gali papildyti, susiedamas mokėjimo kortele ar padarydamas SEPA pavedimą, kaip ir į bet kurią kitą sąskaitą.

Galima savo virtualią piniginę papildyti iš anksto, tačiau galima atlikti mokėjimą, pasinaudojant atidėto mokėjimo sprendimu: prekybininkas pinigus gauna iškart, o vartotojui šios sąnaudos įtraukiamos į telefono sąskaitą.

Dažnai pasitaiko, kad kišenėse jau švilpia vėjai, o iki atlyginimo dar liko kelios dienos. Atidėtas mokėjimas – tai reiškia, kad galite pirkinių už 50 eurų įsitraukti į savo  telefono sąskaitą. Kitaip tariant – pasiskolinti iš savęs. Apmokėsite kitą mėnesį.

Toks apmokėjimo atidėjimas papildomai vartotojui nieko nekainuoja. Galima sakyti, jog tai yra nedidelis kreditas be jokių palūkanų ir vienkartinių mokesčių.

T.Nemūra

Pamiršk piniginę, bet ne telefoną

T.Nemura pažvelgia į šį startuolį ir iš verslo pusės – MoQ įgalina priimti mokėjimus visur Lietuvoje, kur yra mobilusis ryšys. Kūrėjai turi atskirą programėlės versiją, skirtą verslo klientams, kurios dėka jie gali priimti mokėjimus.

Pats MoQ atsiskaitymas vyksta naudojant interneto ryšį, tad atsiskaitymo operacijoms jis būtinas. Lietuvoje tai – ne problema.

T.Nemura priminė, kad viską sukūrė toli gražu ne jis vienas. Tam reikėjo nemažai įvairių sričių specialistų. Tačiau rezultatas džiugina.

Viena iš bazinių startuolio funkcijų – mokėjimas telefonu. Yra daugybė pavyzdžių, kai vartotojai nuvyksta į prekybos centrą ir tik prie kasos supranta, kad namuose pamiršo piniginę. MoQ tokiu atveju gelbėja, nes leidžia atsiskaityti tiesiog telefonu.

Galima atsiskaityti ir internetu. Tai didžiausias MoQ patogumas. Vietoje įvairių banko kodų, prisijungimų ir e-parašo, su MoQ jūs tai padarysite per keletą sekundžių. Tai patogu visada – ar perkate telefonu, ar sėdite prie kompiuterio.

Yra dar viena smagi funkcija – pardavimai tiesiai iš internetinės reklamos paveikslėlių – vienu paspaudimu. Jeigu tai yra tiesiog gatvėje stovintis plakatas su QR kodu, MoQ programėle suformuojama mokėjimo operacija, kuri taip pat tvirtinama vienu paspaudimu.

Ši momentas ypatingai svarbus tiems, kurie rūpinasi įvairiais paramos gavėjais. Tokia sistema įgalina aukojimą tiesiai iš reklaminės medžiagos. Sutikime, kad daugelis mūsų mielai būtume paukoję keletą eurų našlaičiams ar gyvūnų prieglaudai, jei tai galėtume padaryti labai greitai – kol gerumo banga nesudužo į asmeninių rūpesčių pakrantę.

Telia

Kokybiškas internetas – stuburas, apie kurį negalvojame

 

Elina Dapkevičienė

Komentuoja „Telia“ produktų ir paslaugų plėtros vadovė Elina Dapkevičienė:

Greitas ir stabilus interneto ryšys būtinas ne tik kokybiškoms vaizdo transliacijoms, pramogoms, bet ir kitoms naujos kartos paslaugoms, tokioms kaip mobilieji mokėjimai, išmaniosios susisiekimo, turizmo, bendravimo ir kitos programėlės. Be kokybiško interneto ryšio viso to neturėtume, jis tarsi stuburas, visa ko pamatas.

Tačiau naudodamiesi šiomis paslaugomis žmonės mažiausiai nori galvoti apie tai, kokiomis technologijomis naudojasi ir kaip jos veikia – visu tuo rūpinamės mes. Žmonėms belieka mėgautis gyvenimu, juk jis – įdomiau už viską.