Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2019 m. balandžio 1-7 d.)

Pastaroji savaitė buvo kupina įvairiausių įvykių, tiek pramogų pasaulio, tiek ir politinių. Savaitės pradžioje vyko kandidatų į Lietuvos Respublikos prezidentus debatai. Taip pat, buvo paskirtas naujas  Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, kuris užims nuo praėjusių metų gruodžio 7-osios tuščią Aplinkos ministro kėdę. O kur dar sportiniai renginiai bei VU Fizikos fakulteto šventinė FiDi eisena su dinozauru. Visa tai ir dar daugiau 15min fotografų savaitės kadrų rinkinyje.

Vidmanto Balkūno nuotr.
Ketvirtadienio vakarą Bendrajame pagalbos centre (BPC) buvo gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Rakonių g., atvira liepsna dega namas ir ūkinis pastatas. Įvykio metu buvo sužeisti du žmonės, aukų pavyko išvengti. Vis dėlto nepavyko išgelbėti nė vieno pastato.
Juliaus Kalinsko nuotr.
Siaučiant tymams ir netylant medikų ir skeptikų ginčams dėl skiepų, Seime vyko konferencijų vajus. Konferencijas rengė tiek sveikuolis Dainius Kepenis, tiek ir opozicijos atstovė Radvilė Mokūnaitė-Mikulėnienė. Vieni ragino skiepytis, kiti dalijosi istorijomis, kaip skiepai sugriovė gyvenimus. 
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė naująjį  Aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką. Beje, Aplinkos ministro kėdė buvo tuščia nuo praėjusių metų gruodžio 7-osios.
Luko Balandžio nuotr.
Įmonė „City Bee“ antradienį oficialiai pristatė paspirtukų dalijimosi paslaugą Vilniuje. Į gatves išriedėjo 500 oranžinių paspirtukų, viena įkrova galinčių nuvažiuoti iki 20 km. Įmonė plėsis: Madride nuomos 250 paspirtukų, o Varšuvoje – net 800.
Josvydo Elinsko nuotr.
Emocingos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynės Pasvalyje baigėsi Klaipėdos „Neptūno“ pergale. Gytis Masiulis tapo mačo didvyriu, pasiųsdamas į nokautą Pasvalio „Pieno žvaigždes“ pačioje mačo pabaigoje – 85:75.
Vidmanto Balkūno nuotr.
VU Fizikos fakulteto šventinė FiDi eisena Vilniaus Gedimino prospektu su dinozauru Dinu Zauru priešaky.
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Antradienį Vilniaus universitete vyko diskusija tema „Kokio viešojo sektoriaus reikia Lietuvai?“. Į šį klausimą atsakymo ieškojo pretendentai į prezidentus Seimo nariai Naglis Puteikis, Mindaugas Puidokas, Ingrida Šimonytė, ekonomistas Gitanas Nausėda bei eurokomisaras Vytenis Andriukaitis.
Josvydo Elinsko nuotr.
Vienas iš įtariamųjų korupcijos byloje Eligijus Masiulis kulniuoja į vieną iš daugelio „MG Baltic“ bylos nagrinėjimo posėdžių teisme.
Josvydo Elinsko nuotr.
Šimtmetį mininti Prezidentūra atvėrė duris visuomenei. Prezidento institucijos 100 metų jubiliejaus proga Prezidentūra Vilniuje ketvirtadienį surengė atvirų durų dieną. Lankytojai galėjo apžiūrėti Prezidentūros sales, sužinoti gido pasakojamų istorijų ir netgi susitikti su prezidente Dalia Grybauskaite.
Luko Balandžio nuotr.
Trečiadienį 15min kandidatų į Lietuvos prezidentus debatuose dalyvavo du Seimo nariai Naglis Puteikis ir Mindaugas Puidokas. 
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Antradienį pavasariškai pasipuošę svečiai rinkosi į pavasarinio „AŠ IKONA“ numerio pristatymą. Į jį atvyko ir šiuo metu Londone gyvenanti stilistė Asta Valentaitė, tapusi šio numerio viršelio veidu.
Juliaus Kalinsko nuotr.
Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Stasiui Jakeliūnui išsakius priekaištus Lietuvos bankui ir V.Vasiliauskui, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas surengė spaudos konferenciją.
Eriko Ovčarenko nuotr.
Akimirka iš Kaune vykusių Lietuvos A lygos futbolo rungtynių tarp Kauno „Stumbro“ ir „Kauno Žalgirio“.
Vidmanto Balkūno nuotr.
MO muziejus balandžio 6 d. atvėrė naują parodą „Gyvūnas – žmogus – robotas“, kuri, anot kuratorių, kelia klausimą, kaip atrodo žmogaus santykis su kitomis gyvybės formomis – nuo naminių gyvūnų iki mitinių būtybių ar dirbtinio intelekto. Ir, visų svarbiausia, ką šis santykis sako apie mus pačius?
Eriko Ovčarenko nuotr.
Kaune vyko neeilinis renginys – masiškiausios riedynės istorijoje „Kaunas rieda 2019“.
Mariaus Vizbaro nuotr.
Ketvirtadienį Kaune į išplėstinį tarybos posėdį susirinko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai. Posėdyje dalyvavo ir premjeras ir kandidatas į prezidento postą Saulius Skvernelis bei LVŽS pirmininkas ir Seimo kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
Josvydo Elinsko nuotr.
Viena žymiausių šalies dizainerių, drugelių karaliene tituluojama Agnė Kuzmickaitė Vilniuje pristatė savo septintąją asmeninę 2019 m. pavasariui ir vasarai bei artėjančiam rudeniui ir žiemai skirtą prêt-à-porter drabužių kolekciją. Jos tema – savirealizacija ir sąmoningumas.