Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2019 m. birželio 10–16 d.)

Pastaroji savaitė buvo kupina įvairiausių įvykių, tiek pramogų pasaulio, tiek ir politinių. Savaitė prasidėjo Prezidentės paskutiniuoju metiniu pranešimu bei rekordiniais karščiais, kurie visą savaitę kaitino ir alino gamtą ir žmones. Savaitės viduryje dėl karščių kilo keletas gaisrų. Penktadienį Vilniuje vykusios Kultūros nakties renginiai sulaukė daugybės lankytojų, kurie nepabūgo kaitros. Savaitę vainikavo  visus atgaivinęs lietus, kuriuo džiaugtasi ne ką mažiau nei karščiais. Visa tai ir dar daugiau 15min fotografų savaitės kadrų rinkinyje.

Josvydo Elinsko nuotr.
Kadenciją baigianti Prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį Seime skaitė paskutinį metinį pranešimą. Jo metu nepraleido progos įgelti valdantiesiems. Anot jos, dalies valdančiųjų kurpiami draudimai ir apokaliptiniai scenarijai kelia nerimą užsienio investuotojams, pasmerkia šalį nesibaigiančiam eksperimentavimui vaučeriais, pensijų pakopomis, ligoninių mutacijomis ir veidrodinėmis ministerijomis.
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Rekordinių karščių metu, Vilniaus viešuoju transportu besinaudojantys keleiviai karštį jaučia ir lauke, ir viduje.
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Tvankaus ketvirtadienio pavakarę buvo gautas pranešimas apie šalia Nemenčinės esančio miško gaisrą. Pranešta, jog dega miško paklotė bei krūmai. Bendromis pečius surėmusių ir prakaitą liejusių miškininkų ir ugniagesių pastangomis gaisras buvo užgesintas.
 
Luko Balandžio nuotr.
Sausros metu Vilniaus gyventojai atsigaivinti traukė į Žaliųjų ežerų paplūdimį.
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Vilniaus universiteto botanikos sode koncertą surengė į Lietuvą po kelerių metų pertraukos grįžę hipnotizuojančios muzikos kūrėjai „Cigarettes After Sex“. Grupė atliko savo populiariausias dainas ir praskaidrino vakarą naujais kūriniais.
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Vilniaus gatvės, parkai, koncertų salės ir meno erdvės nemiegojo iki pat vėlumos, nes sostinėje 13-ą kartą vyko festivalis „Kultūros naktis“. Stilių gatvės balionų instaliacija.
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Šeštadienio vakarą prie Gariūnų įsikūrusioje atliekų rūšiavimo aikštelėje kilo gaisras. Apie 23 val. liepsnų jau nebuvo matyti, tik stiprūs dūmai. Liepsnojo „Ecoservice“ stambiagabaričių atliekų priėmimo aikštelėje esančios šiukšlės, tačiau pastato ugnis nepalietė. Ugniagesių teigimu nei pastate, nei prie jo žmonių nebuvo.
Luko Balandžio nuotr.
Saule besidžiaugiančių žmonių salelės Salotės ežero paplūdimyje.
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Birželio 15 dieną Vilnius priklausė moterims. Septintą kartą vykęs ir jau tradiciniu tapęs „Moterų bėgimas“ suvienijo moteriškosios lyties atstoves iš visos Lietuvos ir net tolimų pasaulio kraštų. Draugės, kolegės, mamos bei dukros užliejo 5 kilometrų trasą, besidriekusią jaukiausiomis sostinės gatvėmis.
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Po visiškų birželio karščio rekordų, savaitės pabaigoje prapliupęs lietus pakvietė išskleisti skėčius ir pasivaikščioti po atvėsusį Vilniaus senamiestį.
Vidmanto Balkūno nuotr.
Vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje.
Juliaus Kalinsko nuotr.
Penktadienio popietę Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje krepšininkas Artūras Milaknis vedė savo ilgametę draugę Laurą. Pasveikinti poros į pajūrį atvyko visas krepšinio elitas.
Luko Balandžio nuotr.
Sausros padarinai Vilniuje – nudegusi žolė ir karščiu besidžiaugiantis žmogus.
Luko Balandžio nuotr.
Pirmadienį Vilniaus savivaldybė pradėjo daugelio gyventojų ilgai lauktą procesą – iš kiemų buvo išgabenami nenaudojami ir metų metus stovintys automobiliai. Iš kiemų išvežami apsamanoję, pasenę ir surūdiję automobiliai.
Mariaus Vizbaro nuotr.
Kauno menininkų namuose „Kaunas 2022“ programos „Kauno iššūkis“ nugalėtojų projekto pristatymas visuomenei.
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Rekordiniai karščiai alina Vilnių ir visą Lietuvą. Oro temperatūra kaito iki 36 laipsnių. Tokiu oru būtina vėsintis. Vaikai tai daro nejausdami jokių kompleksų.