Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2019 m. sausio 21-27 d.)

Pastaroji savaitė buvo kupina įdomiausių įvykių, tiek pramogų pasaulio, tiek ir politinių. Grįžo Dakaro ralio dalyviai! Savaitgalį Lietuvos muzikos padangę drebino M.A.M.A 2018 apdovanojimų ceremonija, kurioje netrūko ne tik džiaugsmo, bet ir ašarų. O kur dar Nacionalinė  viktorina, kandidatų į Vilniaus miesto mero postą debatai ar nosis kandžiojęs šaltis. Visa tai ir dar daugiau 15min fotografų savaitės kadrų rinkinyje.

Josvydo Elinsko nuotr.
696-ajį gimtadienį švenčiantis Vilniaus miestas penktadienį nušvito – prasidėjo pirmasis Vilniaus šviesų festivalis. 3,7 km maršrute, vilniečių ir miesto svečių pamėgtame didžiajame pasivaikščiojimo po Senamiestį rate bei pačiame miesto centre visus stebino ir džiugino šviesų ir garso instaliacijos viduje, ant pastatų ir netikėčiausiose sostinės vietose.
Žygimanto Gedvilos nuotr.

M.A.M.A 2018 muzikos apdovanojimuose „Metų atlikėja“ pripažinta Jazzu, atsiimdama apdovanojimą sunkiai tramdė ašaras.

Luko Balandžio nuotr.

Lietuvoje vyko 15min organizuota Nacionalinė viktorina. Žinių apie Lietuvą patikrinimo konkursas – pritraukė gausų žaidėjų būrį iš visos Lietuvos ir netgi aštuonių užsienio miestų ir parodė, kad intelektualias pramogas mėgstančių bei geriau gimtąjį kraštą pažinti norinčių lietuvių esama daug. Dalyvauti viktorinoje užsiregistravo per 2 tūkstančius dalyvių.

Luko Balandžio nuotr.

„MG Baltic“ bylos nagrinėjimas. Teismo posėdyje dalyvavo ir Antanas Guoga, tačiau jis neapklaustas, nes susirgo E.Masiulio advokatas.

Žygimanto Gedvilos nuotr.
Po apdovanojimo atsiėmimo emocingos kalbos, M.A.M.A 2018 muzikos apdovanojimų ceremoniją sudrebino trankus ir ugningas Jazzu pasirodymas, visus susirinkusius pakėlęs ant kojų.
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Rekordinį rezultatą iš Dakaro ralio parvežęs Benediktas Vanagas lankėsi 15min studijoje.
Luko Balandžio nuotr.
Kandidatų į Vilniaus merus debatai apie tautines mažumas ir trys iš penkių debatų dalyvių: buvęs Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius ir dabartinis Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Eriko Ovčarenko nuotr.

Penktadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje įvyko labiausiai laukiamas metų muzikos renginys – M.A.M.A 2018 apdovanojimai. Čia apdovanoti per praėjusius metus labiausiai nusipelnę muzikantai ir kūrėjai. Net tris apdovanojimus susižėrė „G&G Sindikatas“. Grupė pelnė Metų hiphopo grupėsMetų albumo ir Metų grupės titulus.

Žygimanto Gedvilos nuotr.

M.A.M.A 2018 apdovanojimuose liepsnų kupiną pasirodymą surengė grupė „8 kambarys“. Vaikinų grupė buvo nominuota dviejuose kategorijose – Metų hiphopo grupė ir Metų proveržis.

Vidmanto Balkūno nuotr.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavimo metu Prienuose, kandidatu rinkimuose į LR prezidento postą buvo patvirtintas premjeras Saulius Skvernelis. Kaip pats S.Skvernelis sakė, „LVŽS šiandien pasiūlė geriausią variantą“.

Mariaus Vizbaro nuotr.
Savaitgalį Utenos ir Molėtų apylinkėse vykusiame „Winter Rally“ triumfavo ekipažas iš Čekijos – Jaroslavas Orsakas ir Jindriška Žakova. Greičiausiam Lietuvos ekipažui – Vaidotui Žalai ir Andriui Malniekui iki pergalės pritrūko 10,2 sek.
Žygimanto Gedvilos nuotr.

M.A.M.A 2018 apdovanojimų metu ant scenos pasirodė Justinas Jarutis ir Leon Somov. Tačiau žiūrovų dėmesį patraukė kiek neįprastas Leon Somov amplua – ne prie kompiuterio ekrano, o dainą padėjo atlikti rankose laikydamas mikrofoną.

Juliaus Kalinsko nuotr.
Trijų moterų – R.Kliukaitės (tapyba), Giedrės Mikalauskaitės (fotografija) ir Rasos Jaskelevičiūtės (augalų paveikslai) bendro projekto – parodos „Ten, kur niekad nebuvai“ atidarymas.
Luko Balandžio nuotr.

Į Lietuvą atsirito nauja šalčio banga. Savaitgalį temperatūra svyravo nuo 4 iki 11 laipsnių šalčio. Taip pat sulaukėme ir sniego. Pranešama, jog pirmosiomis naujos savaitės dienomis sniego neišvengsime, tačiau šaltis iš savo pozicijų palengva trauksis.

Luko Balandžio nuotr.
Naujasis Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius susitiko su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Andriumi Navicku.
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Dramatiškai abiejų rankų lūžiais Dakarą pabaigęs B.Bardauskas džiaugėsi: į Lietuvą grįžo be medalio, tačiau su neįkainojama patirtimi.