-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Google“ ir Europos Parlamentas įspėja, kad interneto valdymo pertvarka kelia pavojų interneto laisvei

Europos Parlamentas nepritaria, kad interneto valdymas būtų perduotas Jungtinėms Tautoms (JT) ir įspėja, kad tai keltų grėsmę interneto laisvei, nepriklausomybei, saugumui, verslo santykiams. Panašią poziciją anksčiau išsakė ir paieškos milžinė „Google“, kviečianti internautus nepritarti siūlomiems pakeitimams, praneša BBC.
Lietuvos interneto tiekėjai neturi techninių galimybių blokuoti interneto tinklalapius.
Žmogus naršo internete / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šiuo metu didžioji dalis interneto kontrolės priklauso JAV įsikūrusioms organizacijoms, tokioms kaip „Icann“, kuri reguliuoja interneto adresų sistemą. Tarptautinei bendruomenei siūloma pasirašyti naują informacijos ir komunikacijų sutartį.

Rusijos spauda pranešė, kad Kremlius ir kitos šalys nori, jog svarbiausių interneto sistemų valdymas būtų perduotas JT institucijai – Tarptautinei telekomunikacijų sąjungai (ITU). Pastaroji gruodžio 3–14 dienomis Dubajuje organizuoja konferenciją, kurioje bus pristatyta naujoji sutartis.

ITU teigimu, naujoji sutartis reikalinga siekianti užtikrinti „laisvą informacijos sklaidą visame pasaulyje, skatinti įperkamą ir nešališką prieigą visiems ir paruošti pamatus inovacijų bei rinkos augimui.“

Europos Parlamentas teigia, kad ITU nėra tinkama institucija turėti šias privilegijas. Europarlamentarai pritarė rezoliucijai, kuria raginama šalis nares atmesti siūlomus tarptautinių telekomunikacijų reguliavimo pakeitimus. „Tai turėtų neigiamą įtaką internetui, jo architektūrai, procesams, turiniui ir saugumui, verslo santykiams, interneto valdymui ir laisvai informacijos sklaidai internete“, – rašoma rezoliucijoje.

Reguliavimo mechanizmai skirti užtikrinti telekomunikacijų operatorių ir paslaugų teikėjų veiklą visame pasaulyje. Paskutiniai jų pakeitimai atlikti 1988 metais.

Siūlymai keisti interneto valdymo mechanizmus sulaukė ir interneto paieškos milžinės „Google“ kritikos. Ji pakvietė interneto vartotojus pasirašyti peticiją, kuria nepritariama siūlomoms priemonėms. „Kai kurie pasiūlymai gali leisti vyriausybėms cenzūruoti turinį ar net suteikti galimybę atjungti interneto prieigą, – pastebi „Google“. – Dėl kitų pasiūlymų tokioms tarnyboms, kaip „YouTube“, „Facebook“ ar „Skype“, reikėtų mokėti naujus mokesčius tam, kad jos galėtų pasiekti žmones visame pasaulyje. Tai gali apriboti prieigą prie informacijos, ypač besivystančiose šalyse.“

Derybų dėl naujos sutarties procesas sulaukė kritikos dėl to, kad jos detalės buvo slepiamos nuo viešumos. Anksčiau buvo paviešinti dokumento fragmentai, o viename jų Rusija siūlo sumažinti JAV suteiktas interneto valdymo galias.

ITU generalinis sekretorius Hamadounas Toure pažymi, kad jei kiltų rimtų nesutarimų jis nesiūlytų balsuoti dėl sutarties. „Bet kas, kam nepritaria bent viena valstybė, nebus patvirtinta“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius