TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje įsteigta kibernetinio saugumo taryba

Kibernetinis saugumas
123rf nuotr. / Kibernetinis saugumas
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekiant gerinti kibernetinio saugumo būklę Lietuvoje, vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko įsakymu sudaryta Elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) konsultacinė taryba, skelbiama Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pranešime.

Šiai institucijai yra pavesta analizuoti šios srities būklę valstybėje bei teikti siūlymus Vyriausybės sudarytai kibernetinio saugumo koordinavimo komisijai. 

„Ši taryba suteiks galimybę aptarti strateginius ir taktinius kibernetinės saugos klausimus plačiame specialistų rate. Dėl to į tarybą yra įtraukti ne tik viešojo sektoriaus, bet ir valstybės kritinės infrastruktūros sričiai priskirtų įmonių, Lietuvos universitetų, telekomunikacijų, informacinių technologijų verslo atstovai“, – pažymi ministras D. A. Barakauskas. 

Viso į kibernetinio saugumo tarybą įtraukti 43 asmenys, jos pirmininku paskirtas VRM Elektroninės valdžios politikos skyriaus vedėjas Rimvydas Jančiauskas.

Įgyvendindama jai pavestą uždavinį, taryba teiks pasiūlymus dėl šios srities teisinio reguliavimo tobulinimo, kibernetinio saugumo projektų poreikio ir įgyvendinant tokius projektus kylančių problemų sprendimo. Taryba taip pat rūpinsis švietimo kibernetinio saugumo srityje klausimais. 

Numatoma tarybos posėdžius šaukti ne rečiau kaip du kartus per metus, prireikus taip pat bus šaukiami neeiliniai tarybos posėdžiai. Kasmet iki vasario 1 d. taryba pateiks savo veiklos praeitų metų ataskaitą. 

Pasak tarybos pirmininko R. Jančiausko, viena iš pirmųjų tarybos užduočių bus identifikuoti ir aptarti technologinius sprendimus, skirtus Lietuvos kibernetinio perimetro apsaugai pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT