Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 13d. 14:09

Parlamentarai gilinosi, kodėl Lietuvoje eksploatuojami tinklai vis dar nėra pakankamai saugūs

Programišius
123rf nuotr. / Programišius
Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (toliau – NSGK) posėdyje išnagrinėjo klausimus dėl kibernetinio saugumo ir elektroninės informacijos saugos.

Posėdžio dalyviai sutarė, kad būtina spręsti klausimą dėl valstybinių institucijų programinės įrangos standartizavimo, užtikrinat būtinųjų reikalavimų kibernetiniam saugumui vykdymą, o asignavimų valdytojai, investuodami į informacines technologijas turėtų užtikrinti, kad atitinkama dalis šių valstybės investicijų būtų skiriama kibernetiniam saugumui stiprinti.

Parlamentarai taip pat sutarė, kad būtina parengti ir priimti elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo sritį reglamentuojantį įstatymo projektą, pateikiant kritinės infrastruktūros apibrėžtį, t.y. nurodant, kas Lietuvoje laikytina šalies kritinė IT infrastruktūra, taip pat aiškiai ir išbaigtai nustatant incidentų valdymo procesus ir procedūras, funkcijų ir atsakomybės paskirstymą kibernetinio saugumo ir elektroninės informacijos saugos srityje. Komiteto narių nuomone, tikslinga nustatyti (paskirti) instituciją ar tarnybą, kuriai būtų pavestos sprendimų priėmimo ir veiklos koordinavimo incidentų metu, taip pat valstybinių institucijų elektroninės informacijos sistemų saugos priežiūros ir kitos būtinosios funkcijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT