Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Specialistai įspėja apie „Facebook“ ir „Dropbox“ mobiliųjų aplikacijų saugumo spragas

Saugumo ekspertai įspėja apie didėjančias grėsmes išmaniųjų telefonų savininkams, naudojantiems duomenų apsikeitimo programėles, taip pat keliantiems informaciją į socialinius tinklus. Vis dažniau aptinkamos saugumo spragos, kurios leidžia kibernetiniams įsilaužėliams pasisavinti prisijungimo duomenis ir stebėti bei pasinaudoti iš telefono keliaujančiu informacijos srautu.
Išmanusis telefonas
Išmanusis telefonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Išmaniųjų telefonų vartotojai dažniausiai keičiasi, atrodytų, nereikšmingais duomenimis – filmukais, nuotraukomis, dainomis. Teoriškai vertinant, šios informacijos nutekinimas ar sekimas nekelia didelių nuostolių. Tačiau nei vienam iš mūsų žinia, kad bet kas ir bet kada gali mus stebėti, nėra maloni. Bet kada galime patirti moralinių nuostolių, kuomet asmeninė informacija panaudojama piktavališkais tikslais“, – sakė Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

Virtualiems įsilaužėliams aktualūs ne tiek konkretūs duomenys, kiek galimybė stebėti jų srautą ir atsirinkti, kas naudinga, o kas ne. Būtent dėl to pastaruoju metu padaugėjo atvejų, kuomet taikomasi pavogti prisijungimo duomenis, kurie automatiškai atveria kelią bet kuriuo metu stebėti persiunčiamą informaciją ir pasinaudoti sukčiams naudingais duomenimis.

Neseniai saugumo spraga, susijusi su prisijungimo duomenų vagyste, buvo aptikta populiarioje išmaniųjų telefonų programėlėje „Dropbox“. „Debesies kompiuterijos“ pagrindu veikianti „Dropbox“ leidžia virtualioje saugykloje saugoti informaciją, internetu keistis ja su kitais. Kol kas su šia problema susidūrė išmaniųjų telefonų su „iOS“ operacine sistema vartotojai, tačiau saugumo ekspertai ragina budriais išlikti ir „Android“ telefonų savininkus.

„Tokios saugumo problemos susijusios su tuo, kad „Dropbox“ kaip ir daugelis panašių paslaugų automatiškai išsaugo prisijungimo duomenis. Tokia galimybė nėra bloga ir netgi labai patogi vartotojams, nes nereikia kaskart suvedinėti prisijungimo vardo ar slaptažodžio. Problema ta, kad „Dropbox“ atveju saugomi prisijungimo duomenys yra nešifruojami, taigi lengva ranka pasiekiami kibernetiniams nusikaltėliams“, – sakė T.Parnarauskas.

Dėl nešifruotų prisijungimo duomenų saugojimo grėsmė kaskart kyla ir „Facebook“ vartotojams, kurie jungiasi prie šio socialinio tinklo išmaniuoju telefonu – tiek su „iOS“, tiek su „Android“ operacine sistema. Neseniai kibernetinių įsilaužėlių aukomis tapo vartotojai, kurie kelia duomenis į „Facebook“ išmaniuoju telefonu prisijungę prie viešos prieigos kompiuterio arba belaidžio interneto tinklo viešoje erdvėje. 

Norintiems išvengti galimų grėsmių rekomenduojama susilaikyti nuo duomenų apsikeitimo „Facebook“ ar „Dropbox“ jungiantis prie viešos prieigos belaidžio interneto tinklų – iki tol, kol bus išleisti šių programėlių atnaujinimai išmaniesiems telefonams.

Saugumo ekspertai pataria periodiškai ir laiku atnaujinti ne tik mobiliųjų telefonų programėles, bet ir jų operacines sistemas. Vartotojai, telefone įsidiegę antivirusinę programą, apie galimus atnaujinimus bus informuojami automatiškai. Kitiems rekomenduojama periodiškai sekti oficialias gamintojų naujienas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius