Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ar žmogus galėtų išsilaipinti Merkurijuje?

Žmonės vis dar dairosi į Marsą ir atrodo, kad misija į Raudonąją planetą yra tik laiko klausimas. O ar galėtume aplankyti kitas kietas Saulės sistemos planetas? Ar įmanoma išsilaipinti Merkurijuje?
Merkurijus
Merkurijus / „Shutterstock“ nuotr.

Daug kam pasirodys, kad šis klausimas turi akivaizdų atsakymą – ne.

Juk Merkurijus yra arčiausiai Saulės esanti planeta. Metai čia trunka tik 88 Žemės dienas. Saulė Merkurijaus danguje atrodytų 3 kartus didesnė nei mums Žemėje, bet radiacijos lygis būtų 7 kartus aukštesnis.

Temperatūra Merkurijaus paviršiuje pasiekia 400 laipsnių Celsijaus, bet kadangi ši planeta praktiškai neturi atmosferos naktį ji krenta žemiau -180 laipsnių ribos. Krateriuose, kuriuos visada dengia šešėliai, tokia temperatūra išlieka nuolat, todėl slėptis čia nuo spirginančios Saulės būtų sunku.

Bet gal įmanoma? Juk žmonija vysto technologijas ir medžiagų mokslas šuoliais bėga pirmyn.

Techniškai, jei mūsų erdvėlaiviai galėtų pasiekti Merkurijų, žmogus galėtų išsilaipinti ant šios planetos paviršiaus. Merkurijus sukasi labai lėtai – viena diena čia trunka 59 Žemės dienas. Taigi, žmonėms reikėtų išsilaipinti saulėlydžio zonoje, kur temperatūra būtų pakenčiama dėvint specialius kostiumus. Kadangi Merkurijus apie savo ašį sukasi taip lėtai, astronautams neturėtų būti neįmanomai sunku išsilaikyti toje saulėlydžio zonoje.

Tiesa, niekas nesako, kad tai būtų lengva. Merkurijus neturi atmosferos, kuri bent kiek pristabdytų tupiančią erdvėlaivio kapsulę. Be to, astronautai čia susidurtų su milžiniška Saulės radiacija, todėl visa įranga turėtų būti itin gerai apsaugota.

Bet techniškai tai būtų įmanoma, jei tik galėtume ten tiksliai nusigauti. Tuo tarpu nusileidimas Veneroje dabar atrodo kaip neįmanomas iššūkis dėl milžiniško slėgio tos planetos paviršiuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius