Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 26d. 10:27

Atrasta rekordinio dydžio juodoji skylė, kelianti klausimų mokslininkams

Juodoji skylė
Alain Riazuelo/NASA iliustr. / Juodoji skylė

Mokslininkai sako atradę itin didelę juodąją skylę, kuri priverčia iš naujo peržiūrėti jų augimo istoriją. Mokslininkai mano, kad ši juodoji skylė susiformavo praėjus maždaug 900 mln. metų po Didžiojo sprogimo, naujienų agentūrą „Reuters“ cituoja tinklalapis cbc.ca.

Atliktų matavimų duomenimis, juodoji skylė yra 12 mlrd. kartų didesnė negu Saulės, taigi naujoji juodoji skylė kelia iššūkių plačiai priimtai hipotezei apie juodųjų skylių augimo tempus.

Juodųjų skylių susiformavimas vis dar išlieka atvira mokslininkų tyrimų tema. Vis dėlto daugelis tyrėjų iki šiol manė, kad juodųjų skylių augimas yra ribotas.

„Remiantis ankstesnėmis paieškomis, tai yra didžiausia juodoji skylė, – sakė Fuyanas Bianas iš Australijos nacionalinio universiteto Astronomijos ir astrofizikos tyrimų mokyklos. – Dabartinė teorija numato juodųjų skylių augimo greičio ribą, tačiau minėtoji juodoji skylė yra per didelė šiai teorijai.“

Juodųjų skylių susiformavimas vis dar išlieka atvira mokslininkų tyrimų tema. Vis dėlto daugelis tyrinėtojų iki šiol manė, kad juodųjų skylių augimas yra ribotas.

Mokslinė teorija numato, kad juodosios skylės auga sugerdamos masę. Šiaip ar taip, kai masė yra sugeriama, ji yra įšildoma ir sukuria spinduliuotės slėgį, kuris masę nustumia tolyn nuo juodosios skylės.

„Iš esmės yra dvi subalansuotos jėgos, kurios nustato augimo limitą. Jis yra gerokai mažesnis, nei mes dabar atradome“, – sakė F.Bianas.

Tyrimo aprašą galima rasti žurnale „Nature“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT