Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 17d. 17:08

Būtinas dalykas kolonijoms: šis branduolinis reaktorius į Marsą gali būti nusiųstas dar iki 2022-ųjų

Antradienis - Marso diena
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Marsas

NASA ir JAV Energetikos departamentas drauge dirba prie „Kilopower“ projekto. Siekiama pagaminti branduolinį reaktorių, kuris padėtų ateitiems kosmoso tyrinėjimams. Teigiama, kad „toks reaktorius jau gana greitai gali būti paruoštas ir į Marsą ar kitą tolimą objektą nusiųstas dar 2022-aisiais“.

„Manau, kad mes tai [branduolinį reaktorių] galime padaryti per trejus metus ir būsime pasirengę skrydžiui“, – teigia projekto vadovas Patrick’as McClure’as. Visgi, NASA oficialiai dar neįvardijo šio projekto įgyvendinimo datų.

Mobili atominės energijos sistema galėtų tiekti energiją astronautams, nukeliavusiems į Mėnulį ir Marsą. Pagrindinis tikslas, kad tokie reaktoriai aprūpintų energija žmonių kolonijas, tyrimų bazes kitose planetose.

„Kilopower“ prototipas yra maždaug tokio dydžio, kaip šaldytuvas ir jį būtų galima patalpinti į kosmoso platybes skrendančioje raketoje.

Dabar skaičiuojama, kad tokia jėgainė būtų apie 40 kW galios ir maždaug tokio pajėgumo užtenka elektra aprūpinti 8 namus Žemėje.

Tai jau būtų nebe pirmas kartas, kai branduolinė energija panaudojama kosmose. Daugelis NASA erdvėlaivių branduolinę energiją naudojo judėjimui ir užduočių atlikimui, įskaitant tą patį „Curiosity“ – NASA marsaeigį, kuris į kosmosą buvo paleistas 2011-aisiais.

„Kilopower“ pirmuosius antžeminius bandymus atliko 2017-aisiais ir 2018-aisiais metais ir bandymai su prototipiniu branduoliniu reaktoriumi buvo sėkmingi.

Dabar laukia didelis iššūkis – branduolinio reaktoriaus bandymai kosmose, tačiau ankstesni testavimai suteikė daug naujų žinių ir parodė gerus rezultatus.

„Kilopower“ reaktorius, naudojantis „Stirling Technology“ generatorių, sugebėjo elektros energiją pagaminti su 30 proc. efektyvumu. Atliekinė šiluma taip pat galėtų būti panaudota tų pačių patalpų šildymui. Toks rezultatas yra išties labai geras, kadangi ankstesni kosminių laivų energijos generatoriai pasiekdavo 7 proc. efektyvumą.

VIDEO: Kilopower: A Gateway to Abundant Power for Exploration
Technologijos.lt
Temos: 3 NASA Kosmosas Marsas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT