Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 2d. 19:00

Didžiausias nežemiškas sprogimas istorijoje: kas iš tiesų įvyko virš Sibiro užsidegus dangui?

Tunguskoje sprogimo išversti medžiai
Vida Press nuotr. / Tunguskoje sprogimo išversti medžiai

Vieną ankstyvą 1908-ųjų metų rytą virš Sibiro taigos prasivėrė dangus ir pasirodė didžiulis ugnies kamuolys. Jis skriejo Žemės link žaibo greičiu, o vaizdą matę žmonės pajuto didžiulį karštį. Po kelių akimirkų pasigirdo sprogimas ir sudrebėjo žemė.

„Valstiečiai gana aukštai danguje išvydo keistą ir labai ryškų melsvai baltą dangaus kūną, kuris judėjo žemyn apie 10 minučių. Danguje nebuvo debesų, tad objektas matėsi ryškiai, o vienintelis debesis slinko šalia jo. Pasidarė karšta ir sausa. Dangaus kūnui artėjant prie miško, jis patamsėjo ir virto milžinišku dūmų pliūpsniu, po kurio pasigirdo garsus bildesys. Visi pastatai drebėjo. Tuo pačiu metu iš debesų pasirodė neaiškių formų liepsnos. Karelinsko kaimo gyventojus apėmė panika, jie išėjo į gatves, moterys verkė, manydamos, kad tai pasaulio pabaiga“, – apie įvykį rašė laikraštis „Sibir“.

Po sprogimo pasipylė serija artilerijos šaudymą primenančių garsų ir juos lydinčių griausmų. Daugiau, nei 2 tūkst. kvadratinių kilometrų taigos plote su šaknimis buvo išrauta apie 80 mln. medžių. Šimtų kilometrų spinduliu nuo šios vietos – išdaužyti namų langai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT