Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 7d. 12:18

Elonas Muskas pasidalijo kosminio laivo prototipo vaizdu ir prasitarė, kada galima laukti starto

Elonas Muskas pasidalijo kosminio laivo „Starship“ vaizdais
SpaceX iliustr. / Elonas Muskas pasidalijo kosminio laivo „Starship“ vaizdais

„SpaceX“ generalinis direktorius Elonas Muskas pasidalino nauju vaizdo įrašu, kaipgi atrodo tik ką pristatyto kosminio laivo „Starship“ prototipo vidus.

Praėjusį savaitgalį Elonas Muskas Pietų Teksase esančioje „SpaceX“ bazėje pristatė naująjį kosminio laivo prototipą.

Jis teigė, kad „jei projektavimo ir gamybos darbai vyks tokiais eksponentiniais tempais, manau, kad mes sugebėsime šį orlaivį pakelti į orbitą per artimiausius šešis mėnesius“.

.

Elonas patvirtino ir tai, kad šiuo metu kalbama apie „Mark 1“ ir „Mark 2“ kosminius laivus ir tolesni prototipai bus kitokio dizaino, lengvesni, pigiau pagaminami. Jis taip pat tikisi, kad su „Mark 5“ laivu jau galėsime skristi į kosmosą.

Tačiau iki šiol dar nematėme, kaipgi atrodo prototipo vidus. Dabar Elonas paviešino trumpą vaizdo įrašą, kuriame jau galime šiek tiek pasižvalgyti po kosminio laivo vidų.

Elonas taip pat teigia, kad tai dar yra tik pirminis kosminio laivo vaizdas ir jame matyti daug įvairių virinimo siūlių. „SpaceX“ vadovas pažadėjo, kad „galutinė versija bus labiau nušlifuota nei šis prototipas, bet vis tiek smagu tai matyti [šį prototipą]“.

„SpaceX“ vadovas atskleidė ir daugiau techninių detalių apie šį „Starship“ prototipą bei teigia, kad su galutiniu kosminio laivo variantu į Mėnulį, Marsą ir už jo ribų vienu metu galės skristi 100 žmonių.

Elonas taip pat tvirtina, kad „Starship“ laivas bus 50 metrų aukščio ir dvigubai galingesnis, palyginus su NASA „Saturn V“ raketa, kuri per Apolo misiją astronautus nugabeno į Mėnulį.

Šiuo metu „SpaceX“ prototipas iš esmės yra milžiniškas plieno vamzdis su trimis „Raptors“ varikliais. Na, o šonuose esantys „pelekai“ leis raketai stabiliai nusileisti ant kieto paviršiaus.

Elonas patvirtino, kad per ateinančius mėnesius jie tikisi pilnai išbandyti šiuos prototipus ir jų galimybes. „Per šį variklį praeina tiek daug jėgos, kad daugeliu atveju pasiekiamos medžiagų fizikinės galimybių ribos“, - teigia Elonas.

P.S. „SpaceX“ dabar visą informaciją apie „Starship“ laivą paskelbė naujoje internetinėje svetainėje.

VIDEO: Starship Launch Animation | South Texas
Technologijos.lt
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT