Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 31d. 22:35

„Hubble“ kosmose užfiksavo unikalų pamėkliško veido vaizdą

„Hubble“ užfiksuotas „veidas“
NASA nuotr. / „Hubble“ užfiksuotas „veidas“

Visata – kunkuliuojantis materijos ir energijos katilas, milijardus metų besimaišantis ir kuriantis gimimo ir mirties viralą, iš kurio NASA išgraibo įspūdingus vaizdus.

„Hubble“ kosminis teleskopas matė daug – žvaigždžių gimimą žyminčius fejerverkus danguje; titaniškus mirštančių žvaigždžių sprogimus, supurtančius patį erdvėlaikį; persirijusių juodųjų bedugnių kone šviesos greičiu švaistomas Mirties Žvaigždės spindulį primenančias energijos čiurkšles; dideles galaktikas, kaip kosminis „Pac-Menas“ ryjančias mažesnes kompaniones; žvaigždes, nelyginant išmušamą biliardo trikampį iššvaistančius galaktikų susidūrimus…

Toks nuolatinis kosmoso kitimas gali sukurti keistai atrodančias figūras, primenančias kraupius, it iš pasakojimų apie paranormalius reiškinius paimtus, sutvėrimus. Toks yra ir šis naujasis „Hubble“ atvaizdas.

Nuotraukoje matome lyg porą spindinčių akių, stebinčių mus pikta lemiančiu žvilgsniu. Šios kiaurai persmelkiančios „akys“ yra ryškiausias nežemiško sutvėrimo veidą primenančio atvaizdo bruožas.

Žinoma, iš tiesų tai nėra milžiniškas veidas, spoksantis iš už 704 milijonų šviesmečių.

Iš tikrųjų šį bauginamą objekto vaizdą kuria kaktomuša susiduriančios dvi didžiulės galaktikos.

Kiekviena „akis“ yra galaktikos ryški šerdis, atsiradusi dėl galaktikų susidūrimo. Veido kontūrus sudaro jaunų mėlynų žvaigždžių žiedas. Kiti naujų žvaigždžių sambūriai formuoja nosį ir burną.

Sistemos pavadinimas Arp-Madore „Catalogue of Southern Peculiar Galaxies and Associations“ kataloge yra Arp-Madore 2026-424.

Nors galaktikos susiduria neretai — ypač dažnai tai nutikdavo jaunoje Visatoje – dauguma susidūrimų įvyksta ne kaktomuša, kaip šio, sukūrusio „Arp-Madore“ sistemą, atveju. Tokie susidūrimai sistemai suteikia „žiedo“ struktūrą tik trumpam, maždaug 100 milijonų metų. Šios dvi galaktikos visiškai susijungs dar per 1–2 milijardus metų ir jų neramios praeities pėdsakų neliks.

NASA mokslą ir bauginimus sujungia ne pirmą kartą.

2018 metų Helovinui, agentūra paskelbė „Hubble“ kosminiu teleskopu padarytą vaiduokliškai švytinčio ūko atvaizdą ir jaunos žvaigždės suformuotą „šikšnosparnio šešėlį“. Dar prieš ketverius metus, ji pasidalino įspūdingu Saulės atvaizdu, primenančiu degantį išskobtą žibintą.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT