Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įdomi idėja, kaip ieškoti nežemiškos gyvybės: Žemės tranzitai Saulės disku

Naktinio skliauto žvaigždės virš horizonto rikiuojasi į piramidę, kurios viršūnėje – skaisčiai žėrintis Veneros deimantas. Kerintį vaizdą įbridusios į Eirio ežero vandenis netoli Kati Thanda stebi trys moterys
Jule Fletcher nuotr. / Naktinio skliauto žvaigždės virš horizonto rikiuojasi į piramidę.
Šaltinis: Technologijos.lt
1
A A

Kur ieškoti protingų nežemiškų civilizacijų? Pora tyrėjų siūlo paieškas apriboti Galaktikos dalimi, iš kurios būtų matomi Žemės tranzitai Saulės disku.

Tai atrodo logiška, nes tranzitų metodas egzoplanetų aptikimui greičiausiai būtų naudojamas ir kitų civilizacijų, tad iš šio regiono žvaigždžių būtų galima ir aptikti Žemę, ir nustatyti, kad ji gali būti gyvenama.

Tada nežemiška civilizacija galbūt mūsų link pasiųstų signalą, kurį galėtume aptikti. Šiame regione yra apie 100 tūkstančių žvaigždžių, taigi galimybių rasti gyvybei tinkamų planetų – visai nemažai.

Peržiūrėti turinį naujame langehttp://player.ooyala.com/iframe.js#pbid=91ac0f6dcbdf466c84659dbc54039487&ec=pzN3N4cDp1uBpOqfw-WQvZhC2ff8BBIM

Kaip nustatyti, ar egzoplanetoje vyksta planetologiniai procesai, tokie kaip tektoninių plokščių judėjimas? Galima bandyti aptikti atmosferos išsiplėtimą po stiprių ugnikalnių išsiveržimų.

Išsiveržimo metu išsiskiria labai daug energijos, kuri gali išpūsti atmosferą. Jei stebime planetos tranzitus, yra šansų pamatyti ir šį išsiplėtimą. Toks plokščių judėjimo įrodymų aptikimas būtų įdomus, nes manoma, kad tektonika yra vienas iš svarbių planetos gyvybingumo ingredientų.

Tyrimo rezultatai arXiv.

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT