Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 26d. 21:53

Įspūdingas reginys: kaip Šiaurės pašvaistė atrodo iš kosmoso?

Šiaurės pašvaistė iš TKS
ESA nuotr. / Šiaurės pašvaistė iš TKS

Kai kurie vaizdeliai iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) atrodo taip neįtikėtinai, kad gali kilti klausimų dėl jų autentiškumo. Tačiau šįsyk iš fotografijų sudėtas vaizdelis, kuriame šiaurės pašvaistė apsupa TKS, yra visiškai tikras, rašo dailymail.co.uk. Šiaurės pašvaistes praėjusią savaitę užfiksavo Europos kosmoso agentūros (ESA) astronautas Alexanderis Gerstas.

Iš nuotraukų sudėtame vaizdelyje (time – lapse) rodoma, kaip TKS virš mūsų planetos praskrieja pro šiaurės pašvaistę.

„Mes skridome tiesiai pro šiaurės pašvaistę po masyvaus Saulės išsiveržimo“, – pasakojo vokietis A.Gerstas.

TKS orbitą apskrieja per 92 minutes, tačiau tokie vaizdai matomi labai retai. Šiaurės pašvaistės ne kartą buvo užfiksuotos iš kosmoso, tačiau TKS pro ją praskrieti yra itin retas reiškinys. Taip yra dėl to, kad stotis paprastai skrieja netoli pusiaujo ir neatsiduria virš mūsų planetos polių. Dažniausiai šiaurės pašvaistės matomos Šiauriniame ir Pietiniame poliuose – čia Žemės magnetinis laukas yra labiausiai susikoncentravęs.

Šiaurės pašvaistės kyla dėl Saulės vėjo ir magnetinių dalelių sąveikos atmosferoje. Tačiau tam tikrais laikotarpiais, kai Saulė aktyvesnė nei įprastai, Saulės vėjai Žemę paliečia gerokai dažniau. Tuomet Žemės atmosferoje yra daugiau susidūrimų, todėl šiaurės pašvaistės priartėja prie pusiaujo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT