Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Japonijos gėrimų kompanija „Otsuka“ rengia pirmąją reklamą Mėnulyje

Mėnulis
Mėnulis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gėrimų gamintoja „Otsuka“ iš Japonijos siunčia 1 kilogramo titano skardinę su sportinio gėrimo milteliais ir vaikų svajonėmis į Mėnulį. Specialiai sukurtas konteineris su „Otsuka“ kompanijoje gaminamais „Pocari Sweat“ milteliais, žymės naują žmonijos ribą: pirmąjį komercinį produktą, pristatytą į kitą pasaulį reklamos tikslais.

Mėnulio paviršių skardinė pasieks per pirmąją privačią nusileidimo Mėnulyje misiją 2015 m. spalį. „Otsuka“ sako besivilianti, kad toks jų poelgis įkvėps jaunus žmones tapti astronautais, kad galėtų nukeliauti 380 000 kilometrų iki artimiausio kosminio kaimyno, atsidaryti skardinę ir sunaudoti miltelius.

Kapsulę į Mėnulį nugabens „Falcon 9“ raketa. „Falcon 9“, kurią daugkartinėms kosminėms kelionėms sukūrė Elono Musko „SpaceX“, jau atliko tris sėkmingus reisus į Tarptautinę kosmoso stotį, bet 2015 spalį planuojama misija būtų pirmoji, kai šios raketos sėkmingai nugabentų krovinį iki Mėnulio. Po to, kai „Falcon 9“ raketa įjungs antros pakopos variklius ir užbaigs puspenktos dienos kelionę į palydovą, „Pocari Sweat“ prekiniu ženklu pažymėtą skardinę ant paviršiaus padės privačios kompanijos „Astrobotic Technology's“ mėnuleigis „Griffin“.

Pitsburge įsikūrusi „Astrobotic Technology“ turi svarbesnių priežasčių pasiekti Mėnulį, nei palikti gėrimo skardinę. Kompanija siekia laimėti 20 milijonų dolerių „Google Lunar X“ prizą už tai, kad ant Mėnulio paviršiaus nutupdys įrenginį, galintį nukeliauti 500 metrų ir perduoti didelės raiškos nuotraukas atgal į Žemę.

„Astrobotic“ sandėris su „Otsuka“ suteiks jiems finansines galimybes šį tikslą pasiekti – kompanija iš anksto ima pusę milijono dolerių už pristatymą į Mėnulį – bet misija išmesti skardinę šiek tiek ironiška: „Astrobotic“ kompanija kuria kosminių šiukšlių valymo technologijas.

Be „Pocari Sweat“, titano kapsulėje bus ant sidabrinio disko išgraviruoti Azijos vaikų linkėjimai, surinkti iš laiškų, atsiųstų kompanijai. Kompanija sako, kad projektui sėkmingai pasibaigus, „Pocari Sweat“, su savo ambicingu citrusiniu skoniu, taps pirmuoju gėrimu, pasiekusiu Mėnulio paviršių. Kito apelsinų skonio pusryčių gėrimo miltelių Tang gamintojas gali tam paprieštarauti. NASA pasirinko „Tang“ skrydžiams su astronautais daugelyje misijų, bet neaišku, ar milteliai iš tiesų kada nors pasiekė Mėnulio paviršių „Apollo“ misijų metu.

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT