Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 21d. 15:14

Jau nebeveikia apie tris procentus „Starlink“ palydovų, ir tai nežada nieko gero

„SpaceX Starlink“ palydovai supakuoti taip, kad vienu raketos skrydžių jų būtų iškeliama kiek įmanoma daugiau
SpaceX nuotr. / „SpaceX Starlink“ palydovai supakuoti taip, kad vienu raketos skrydžių jų būtų iškeliama kiek įmanoma daugiau

Harvardo-Smithsoniano astrofizikos centro (JAV) astronomas Jonathanas McDowellas sako, kad veikiančių „Starlink“ palydovų tėra 97 procentai. Kur dingo 3 procentai?

„SpaceX“ iki šiol paleido apie 775 „Starlink“ palydovus, tačiau planuojama iš viso į kosmosą paleisti net 42 000 palydovų.

„Starlink“ palydovai turi du variklius, kurie leidžia jiems manevruoti ir išvengti kosminių šiukšlių. Visgi 3 procentai atitinka 1260 imobilizuotų palydovų, kurie iš esmės yra mokslinės šiukšlės, galinčios bet kada susidurti su kokiu nors kitu objektu ir taip paskleisti didžiulį smulkių, bet pavojingų nuolaužų debesį.

„Sakyčiau, kad gedimų rodiklis nėra labai didelis“, – „Business Insider“ sakė J.McDowellas. „Tai nėra blogiau nei bet kokio kito gedimo rodiklis. Nerimą kelia tai, kad net nedidelis sugedusių palydovų procentas tokiame didžiuliame žvaigždyne virs daugybe kosminių šiukšlių“.

„SpaceX“ neatsakė į „Business Insider“ prašymą pakomentuoti situaciją, tačiau anksčiau Federalinei ryšių komisijai teigė besitikinti sulaukti mažesnio nei vieno procento palydovų gedimų. Visgi, bet kokie susidūrimai daro orbitą pavojingesne vieta.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT