Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 24d. 21:52

JAV televizijos bendrovei leista perkelti palydovą, iškilus sprogimo pavojui

„DirectTV“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „DirectTV“

JAV tarnybos penktadienį pranešė suteikusios leidimą vienam televizijos transliuotojui skubiai perkelti 3,6 tonos sveriantį palydovą į vadinamąją „kapinių orbitą“, baiminantis, kad dėl akumuliatoriaus gedimo aparatas artimiausiu laiku gali sprogti.

Bendrovė „DirectTV“ informavo Federalinę ryšių komisiją (FCC), kad aerokosminių technologijų milžinės „Boeing“ pagaminto palydovo „Spaceway 1“ akumuliatoriuose nustatyta „didelė anomalija“ ir kad neturima laiko išeikvoti jame likusių kuro atsargų, prieš pasiunčiant aparatą 300 km aukščiau „geostacionariojo lanko“.

Geostacionarioji orbita yra apie 36 tūkst. km aukštyje virš Žemės pusiaujo. Joje skrieja dauguma pasaulio ryšių palydovų, nes jų sukimasis gali būti tiksliai sinchronizuotas su planetos sukimusi aplink savo ašį, todėl palydovai, žvelgiant iš Žemės, nekeičia savo padėties ir nereikia sukioti ryšio antenų, norint pagauti jų signalus.

Vienas FCC atstovas penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė, kad sausio 19-ąją „DirectTV“ gavo leidimą nuo kitos dienos pradėti keisti palydovo orbitą.

Bendrovė sakė, kad čia procedūrą būtina užbaigti iki vasario 25-osios, kai „Spaceway 1“ įskries į Žemės šešėlį ir turės eikvoti akumuliatorių, o ne saulės baterijų energiją. Dėl to gali padidėti „katastrofinio gedimo“ rizika, o sprogimo atveju pažirusios nuolaužos galėtų apgadinti kitus palydovus.

„Kadangi „SpaceWay 1“ palydovas yra baigiamas naudoti pirma laiko, jame yra likę gerokai daugiau [manevrinių raketinių variklių] degalų negu būtų buvę anksčiau numatytu nurašymo laiku“, – nurodė FCC atstovas ir paaiškino, kad ši aplinkybė taip pat kelia sprogimo riziką.

„DirectTV“ savo pranešime agentūrai nurodė, kad per artimiausiu laiku planuojamus manevrus bus išdeginta tik menka dalis iš 73 kg degalų, šiuo metu esančių palydovo bakuose.

Sprendimą perkelti palydovą naujienų agentūrai AFP patvirtino tiek „DirectTV“ įmonė steigėja AT&T, tiek „Boeing“. Pastaroji nurodė, kad „akumuliatoriaus gedimas įvyko palydovą naudojant dvejais metais ilgiau negu sutartimi numatytas jo naudojimo laikotarpis“.

Šis palydovas buvo paleistas 2005 metais. Kaip rašo žinią apie gedimą pirmasis išplatinęs tinklalapis „SpaceNews“, aparate esančių degalų atsargų pakaktų jo darbui iki 2025 metų.

AT&T, didžiausia pasaulyje telekomunikacijų bendrovė, paskelbė, kad televizijos žiūrovų šis incidentas nepaveiks.

„Šis palydovas yra atsarginis, ir nesitikime jokio poveikio klientams teikiamoms paslaugoms, kai jį nurašysime. Pakeisime jį kitu palydovu iš mūsų turimų“, – sakoma bendrovės pranešime.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT