Dabar populiaru
Publikuota: 2021 liepos 21d. 14:21

Kas nutiktų, jei į kiekvieną Saulės sistemos planetą paleistume po kamuolį?

Saulės sistema
123RF.com nuotr. / Saulės sistema
Vasara reiškia, kad laikas žaisti kamuoliu! Tačiau kaip atrodytų, jei kamuolys kristų į įvairias Saulės sistemos vietas? Planetų mokslininkas daktaras Jamesas O'Donoghue sukūrė smagią animaciją, kurioje parodyta, kaip greitai objektas nukrenta ant tokių vietų kaip Saulė, Žemė, Jupiteris, Mėnulis ar Plutonas.

Padės suprasti skirtumus

Video filmuke vaizduojamas kamuoliukas, krentantis iš 1 km. atstumo į kiekvieno objekto paviršių, darant prielaidą, kad nėra oro pasipriešinimo. Galite palyginti, kad, pavyzdžiui, Saulėje kamuoliukas tokį atstumą nukrenta per 2,7 sekundės, o Žemėje – per 14,3 sekundės.

„Tai turėtų padėti suprasti, kokią trauką jaustumėte prie kiekvieno objekto“, – sakė O'Donoghue'as.

O kaip dėl gravitacijos traukos, veikiančios didžiąsias planetas ir Žemę? Įdomu tai, kad kamuoliukui nukristi Saturne prireikia 13,8 sekundės, o Urane – 15 sekundžių.

„Gali būti netikėta, kad didžiųjų planetų traukos jėga paviršiuje yra panaši į mažesnių planetų traukos jėgą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ teigė J.O'Donoghue. „Pavyzdžiui, Uranas traukia kamuolį žemyn lėčiau nei Žemėje! Kodėl? Todėl, kad dėl mažo vidutinio tankio Urano paviršius yra toli nuo didžiosios masės dalies. Panašiai ir Marso masė yra beveik dvigubai didesnė už Merkurijaus masę, bet matote, kad paviršiaus gravitacija iš tikrųjų yra tokia pati... Tai rodo, kad Merkurijus yra daug tankesnis už Marsą.“

Cerera (nykštukinė planeta) užima pačią prasčiausią vietą žaidžiant kamuoliu – kamuolys nukrenta 1 km. per 84,3 sekundės.

Wikipedia/Žemės, Mėnulio ir Cereros dydžių palyginimas
Wikipedia/Žemės, Mėnulio ir Cereros dydžių palyginimas

Kurdamas vaizdo įrašą J.O'Donoghue'as kartu su astronomu Rami Mandowu naudojosi NASA planetų informacijos lapeliu ir vienu garsiausių kada nors atliktų gravitacijos eksperimentų – astronauto Dave Scotto Mėnulyje atliktu bandymu:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:55
41:36
00:45

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT