Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 gruodžio 8d. 12:28

Kitus lietuviškus palydovus kosmose galės stebėti kiekvienas

Palydovų paleidimas
NASA nuotr. / Palydovų paleidimas
Puslapyje hackaday.org buvo paskelbtas konkursas atvirai, pasaulį jungiančiai priemonei. Laimėtojais tapo „SatNog“ komanda, sukūrusi fantastišką projektą, jungiantį viso pasaulio palydovų ir astronomijos tyrinėjimo entuziastus.

Kaip ir visos genialios idėjos, šioji taip pat žavi paprastumu. Aplink Žemę skrieja daugybė mėgėjiškų palydovų: kai kurie jų renka duomenis moksliniams tyrimams, kiti paleidžiami komerciniais tikslais. Šiais metais ir Lietuva paleido pirmuosius palydovus šalies istorijoje „LitSat-1“  ir „LituanicaSat-1“.

Viena didžiausių su palydovais kylančių problemų yra komunikacijos galimybių ribotumas. Prisijungti prie palydovo įmanoma tik tada, kai jis skrenda virš komunikacijai suderintos antžeminės stoties.

Gerėjant technologijoms, palydovai skraido vis greičiau, tuo taip pat sutrumpindami galimą prisijungimo prie palydovo nuo antžeminės stoties laiką. Kadangi aplink Žemę skriejančių palydovų yra tūkstančiai, turime daugybę antžeminių antenų, komunikuojančių tik su vienu tam tikrų palydovu ir niekaip nesusikoordinuojančių su kitomis stotimis. 

SatNogs“ yra atvirojo kodo projektas, suteikiantis galimybę kiekvienam turėti DIY antžeminę stotį. Idėja yra labai paprasta: komanda visame pasaulyje plečia antžeminių stočių sistemą, kuri geba teikti kombinuotą informaciją apie palydovus. Jų puslapyje aprašyti visi galimi būdai ir instrukcijos, kaip pigiai ir efektyviai susikonstruoti anteną, antžeminę stotį ar kitą prietaisą galintį sujungti su jų duomenų sistema. 

Duomenys apie palydovų siunčiamus duomenis tampa pasiekiami kiekvienam, iš bet kurios pasaulio vietos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT