Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kosmoso misijos: mokslininkai atskleidė, ką laiko didžiausiu pavojumi

Mokslininkai sako, kad ne ateiviai, o čiaudėjimas yra pagrindinis pavojus astronautams, kurie dalyvauja kosmoso skrydžių misijose, rašo dailymail.co.uk.
Gyvenimas kosmose
Gyvenimas kosmose / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Anot tyrėjų, esant nulinei gravitacijai ir nusičiaudėjus į aplinką išskirti mikrobai niekur nedigsta, bet „plaukioja“ ore aplink astronautus ir taip didina galimos infekcijos tikimybę. Tuo tarpu kai kas nors nusičiaudėja ar nusikosėja Žemėje, mikrobai krenta arčiau žemės.

Tačiau nėra daug duomenų, apie kosminių skrydžių metu kilusias infekcijas. JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijoss (NASA) statistikos duomenimis per 106 „Shuttle“ misijos skrydžius dalyvavo 742 astronautai ir buvo gauti 29 pranešimai apie infekcijas.

NASA, norėdama išvengti astronautų infekcijų, juos skiepija nuo įvairių ligų, tokių kaip gripas ar tuberkuliozė. Kosminiuose erdvėlaiviuose galima rasti ir chirurginių kaukių, respiratorių ir įvairių antibiotikų

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius