-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Lietuva Mėnulyje 2018“ organizatoriai – Tarptautiniame astronautikos kongrese Meksikoje

Šių metų spalio 26-30 dienomis Meksikoje, Gvadalacharoje vyksta 67-asis Tarptautinis astronautikos kongresas (ang. International Astronautical Congress, IAC). Tai yra ta vieta, kurioje kasmet susitinka kosmoso entuziastai ir mylėtojai iš viso pasaulio.
„Lietuva Mėnulyje 2018“ organizatoriai – Tarptautiniame astronautikos kongrese Meksikoje
„Lietuva Mėnulyje 2018“ organizatoriai – Tarptautiniame astronautikos kongrese Meksikoje / Projekto „Lietuva Mėnulyje 2018“ nuotr.

Pagrindinės mokslinio renginio temos – galimybė įrengti stovyklas Marse, Plutono planetos tyrinėjimas, mėginių iš Marso gabenimas į Žemę, žmonijos tapimas tarpplanetine rūšimi.

Tarptautinė astronautikos federacija (ang. International Astronautical Federation, IAF) kartu su Tarptautine kosmoso akademija (ang. International Academy of Astronautics, IAA) ir Tarptautiniu kosmoso teisės institutu (ang. International Institute of Space Law, IASL) kiekvienais metais rugsėjo pabaigoje ar spalio pradžioje organizuoja Tarptautinį astronautikos kongresą.

Projekto „Lietuva Mėnulyje 2018“ nuotr./„Lietuva Mėnulyje 2018“ organizatoriai – Tarptautiniame astronautikos kongrese Meksikoje
Projekto „Lietuva Mėnulyje 2018“ nuotr./„Lietuva Mėnulyje 2018“ organizatoriai – Tarptautiniame astronautikos kongrese Meksikoje

Visų didžiųjų kosmoso agentūrų vadovai, tokie kaip Charles’as Boldenas, Igoris Komarovas, Janas Woerneras, Naokis Okumuras (NASA, ROSCOSMOS, ESA, JAXA ir kt.) kasmetiniame plenariniame posėdyje aptars, kokia bus kosmoso tyrimų ateitis ir ko pavyko per praėjusius metus pasiekti. Kosmoso agentūrų vadovai atskirai aptars 2015 metais pasirašyto Paryžiaus klimato kaitos susitarimo įgyvendinimą. Paskaitos metu bus diskutuojama, kokių stebėjimų ir tyrimų trūksta, norint mažinti klimato kaitą.

Mėginių pargabenimas iš Marso planetos jau daug metų yra vienas svarbiausių tikslų mokslo diskurse, nuolat kalbama, kokią įtaką tokie tyrimai turės šiandieniniam kosmoso mokslui. Tad kongrese kosmoso agentūrų vadovų bus aptariamos šios misijos vykdymo galimybės.

Projekto „Lietuva Mėnulyje 2018“ nuotr./„Lietuva Mėnulyje 2018“ organizatoriai – Tarptautiniame astronautikos kongrese Meksikoje
Projekto „Lietuva Mėnulyje 2018“ nuotr./„Lietuva Mėnulyje 2018“ organizatoriai – Tarptautiniame astronautikos kongrese Meksikoje

Kongrese bene labiausiai laukiama žvaigždė – SpaceX (ang. Space Exploration Technologies Corporation) įkūrėjas ir Tesla Motors direktorius Elonas Muskas. Antrąją kongreso dieną savo pranešimu jis kvies kartu ieškoti būdų, kaip sumažinti transporto kosmosu kainą, diskutuos apie Marso kolonizavimo ir žmogaus įsikūrimo Marse idėją ir galimybę joje žmogui gyventi savarankiškai, kitaip – žmogaus tapimą tarpplanetine rūšimi. E. Muskas aptars, kaip mokslo bendruomenė ir kosmoso pramonė turėtų spręsti kylančias technines problemas, panaudojant SLS (angl. Space Launch System) ir Orion kapsulės galimybes.

Pasaulinio lygio moksliniame renginyje kiekvienais metais plenarinių posėdžių, paskaitų ir susirinkimų metu skirtingų temų sekcijose įtakingiausių kosmoso agentūrų atstovų, mokslininkų, kuriančių kosmoso technologijas, tyrėjų ir inžinierių yra dalijamasi naujausia informacija apie kosmosą, pristatomi nauji moksliniai išradimai, metodai ir kosmoso tyrimai. Taip pat kasmetiniame susirinkime dalyvauja ir studentai, kuriems šis kongresas yra unikali kontaktų ir naujų ryšių užmezgimo galimybė.

Šiais metais Tarptautiniame astronautikos kongrese vėl skambės ir Lietuvos vardas. Vos prieš kelias dienas į Meksiką išvyko ir du Lietuvos studentai – Vilniaus universiteto biofizikos magistrantūros pirmakursis Mikalojus Brazdžiūnas ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto ekonomikos ir politikos bakalauro ketvirtakursis Arnas Petravičius. Į Tarptautinį astronautikos kongresą jie išvyko skaityti pranešimo apie organizuojamą „Lietuva Mėnulyje 2018“ misiją bei diskutuoti apie šviežaus maisto auginimo galimybės kituose kosmoso kūnuose ir efektyviausius būdus tai pasiekti. Pagrindinis „Lietuva Mėnulyje 2018“ misijos tikslas yra pirmą kartą istorijoje užauginti augalą Mėnulyje ir ištirti maisto auginimo perspektyvas.

„Dalyvavimas šiame kongrese atveria puikias galimybes susipažinti su šiuo metu vystomais kosmoso projektais iš arti ir užmegzti daug svarbių pažinčių su kosmoso pramonės atstovais ir mokslininkais. Visa tai bus itin naudinga toliau vystant projektą „Lietuva Mėnulyje 2018“, – teigia M. Brazdžiūnas.

Projekto partnerio AB „Novaturas“ generalinis direktorius Linas Aldonis taip pat džiaugiasi, kad ši iniciatyva įgauna vis didesnį pagreitį. – „Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios Lietuvos mokslo iniciatyvos, kuri ne tik daro reikšmingą technologinę pažangą, bet ir didina Lietuvos vaidmenį sparčiai augančioje kosmoso technologijų industrijoje.”

Tarptautiniam astronautikos kongresui pasibaigus studentai toliau vyks į JAV, kur lankysis NASA, SpaceX ir kitose kosmoso įmonėse.

Tiesioginę transliaciją iš Tarptautinio astronautikos kongreso galite žiūrėti čia.

Naujienas apie „Lietuva Mėnulyje 2018“ projektą taip pat galite sekti „Facebook“ paskyroje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius