Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 21d. 17:47

Mokslininkai vis labiau linkę manyti, kad Marse egzistuoja pagrindiniai gyvybės elementai

Marso paviršiuje esantis McLaughlino krateris gali suteikti naudingos informacijos apie gyvybę šioje planetoje
NASA nuotr. / Marso paviršiuje esantis McLaughlino krateris gali suteikti naudingos informacijos apie gyvybę šioje planetoje

Mokslininkai teigia, kad jiems pavyko aptikti kol kas ryškiausius įrodymus dėl galimų gyvybės pėdsakų Marse. Tokia išvada buvo padaryta po to, kai Raudonosios planetos paviršiuje buvo atrasta mikroorganizmų.

Naujas tyrimas, kurį atliko Gamtos ir istorijos muziejus, bendradarbiaudamas su Aberdyno universitetu, parodė, kad planetos paviršiuje jau kurį laiką galėjo egzistuoti pagrindiniai gyvybės elementai, rašo Dailymail.co.uk.

Mokslininkai pastebi, kad maždaug pusę Žemės gyvybės sudaro mikroorganizmai, egzistuojantys po planetos paviršiumi. Mokslininkų teigimu, tikėtina, kad panaši situacija gali būti ir Marse.

Į Raudonosios planetos paviršių atsitrenkus meteoritams, uolienos būdavo išsvaidomos aplinkui. Kai kurie Marso krateriai atliko savotišką baseino funkciją: susikaupęs gruntinis vanduo formuodavo ežerus, kuriuose buvo molio ir mineralų. Vėliau juos veikiausiai pakeitė pagrindinis gyvybės elementas – vanduo.

„Tyrinėdami Marso uolienas daugiau galime sužinoti ir apie gyvybės Žemėje susiformavimo procesą – tokio pobūdžio tyrinėjimų sąlygos Raudonojoje planetoje yra geresnės nei Žemėje. Apskritai, Marso uolienų tyrinėjimai mums galėtų suteikti naudingos informacijos apie ankstyvuosius cheminius procesus Saulės sistemoje“, – teigė vienas iš tyrimo autorių Josephas Michalskis.

Planuojama, kad Marso zondas „Curiosity“ jau artimiausiomis dienomis turėtų pradėti išsamesnius Marso paviršiaus tyrinėjimus, kurių metu numatoma gręžti Marso paviršių.

Minėto tyrimo rezultatai publikuojami žurnale „Nature Geoscience“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT