Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 13d. 13:27

„Mokslo sriuba“ apie plokščios Žemės teoriją: juokinga ar liūdna?

Plokščia Žemė: kažkam nesąmonė, kažkam fantazija, kažkam – „nuo žmonijos slepiama tiesa“
Stopkadras / Plokščia Žemė: kažkam nesąmonė, kažkam fantazija, kažkam – „nuo žmonijos slepiama tiesa“

Ar Jums kada nors teko girdėti, o gal net pažinti tokius žmones, kurie teigia, kad Žemė yra plokščia? Tai yra, kad mūsų planeta yra ne rutulio formos, o tarsi plokščias diskas, tarsi pyragas. Galima pagalvoti, kad tai linksmi žmonės. Praėjusį mėnesį Jungtinėje Karalystėje, vyko netgi plokščios konferencija. Dalyvavo daugiau nei 200 žmonių. Be abejonės, renginys buvo su bilietais ir trijų dienų kaina siekė 145 eurus.

„Jeigu žemė būtų plokščia, tai trauka ties disko viduriu būtų žemyn. Bet jei mes eitume krašto link, tai trauka visą laiką būtų centro link, vadinasi trauka būtų Žemės centro link ir kuo labiau nutoltume, mums atrodytų, kad tuo labiau lipam į kalną, nes trauka mus trauktų atgal. Paties krašto net ir pasiekti nepavyktų, nes tai būtų begalinis kalnas“ – įžvalgomis dalinasi FTMC astrofizikas dr. Kastytis Zubovas.

„Kai kurie neigia netgi gravitacijos idėją. Jei Žemė suktųsi kaip plokštelė, tai stovint centre viskas būtų kaip ir gerai, bet artėjant prie krašto, išcentrinė jėga tave tiesiog nuneštų. Na gerai, tuomet tarkim Žemė nesisuka. O kodėl mus traukia žemyn? Tarkime, kad Žemė juda su pagreičiu. Bet tuomet, palaukite… Tuomet Žemė kada nors turi viršyti šviesos greitį! O tai vėl neįmanoma…“ – logikos ieško VU TFAI astronomas Mindaugas Macijauskas.

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. Ši laida yra paskutinio šio sezono „Mokslo sriuba“. Susitiksime rudenį. Taip pat, kviečiame žiūrėti „Mokslo sriubos“ kartojimus kiekvieną šeštadienį 9:30 val. per LRT Kultūrą, o išalkus dar ir oficialioje laidos svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

26:10
01:40
08:50

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT