Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 13d. 15:29

„Mokslo sriuba“: plokščios Žemės teoretikai stebina keisčiausiais argumentais

Plokščios Žemės teorija
Mokslo sriubos iliustr. / Plokščios Žemės teorija

Ar teko kada nors matyti planetą, kuri būtų piramidės arba kubo formos? Ne? O štai vienos sąmokslo teorijos šalininkai tikina, kad esame apkvailinti, jei manome, kad mūsų planetos forma yra rutulys. Jų nuomone, Žemė – plokščia tarsi blynas, o šią tiesą nuo mūsų slepia viso pasaulio mokslininkai ir vyriausybės. Sąmokslui įrodyti plokščios Žemės teoretikai pasitelkia aibę keisčiausių argumentų, kurie net visko mačiusius fizikus priverčia kraipyti galvas iš nuostabos.

„Plokščios Žemės teorijos šalininkai sako, kad jei Žemė išties būtų apvali ir suktųsi, mes nuo jos nulėktume. Tokie argumentai puikiai parodo išsilavinimo stoką. Vadovaujantis šia logika, važiuodami traukiniu turėtume saugotis į mus skriejančių daiktų. Jei traukinys juda, tai kodėl mūsų daiktai nenulekia į šalis?“ – aiškina Fizinių ir technologijos mokslų centro fizikas dr. Sergejus Orlovas.

VIDEO: Mokslo sriuba: apie plokščios Žemės teoriją (2 dalis)

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 12.30 val. per LRT Plius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT