Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 31d. 12:28

NASA į kosmosą paleido palydovą, kurio misija kosminei agentūrai atsieis maždaug 400 milijonų JAV dolerių

Sausio 30 dieną NASA į kosmosą paleido TDRS-K palydovą
NASA nuotr. / Sausio 30 dieną NASA į kosmosą paleido TDRS-K palydovą

Sausio 30 dieną NASA paleido naują palydovą, kurio misija kosminei agentūrai atsieis nuo 350 iki 400 milijonų JAV dolerių. Į šią sumą net neįtrauktos palydovą iškėlusiai raketai skiriamos išlaidos. Palydovo tikslas – pagerinti gyvybiškai svarbų ryšių tinklą tarp kosmoso agentūros ir erdvėlaivio, skriejančio aplink Žemę.

Naujasis „Tracking and Data Relay Satellite K“ (TDRS-K) palydovas savo misiją atliks 35 888 kilometrų atstumu nuo Žemės.

Tai yra pirmasis NASA palydovo paleidimas šiais metais. Naujasis „Tracking and Data Relay Satellite K“ (TDRS-K) prisijungs prie kitų penkių kosminių palydovų, kurie padeda NASA ir kitoms kosmoso agentūroms palaikyti ryšį su erdvėlaiviu.

TDRS-K yra vienas iš trijų palydovų, kuriuos pagal numatytą programą planuojama paleisti iki 2015-ųjų metų. Palydovas yra 8 metrų ilgio, jo svoris siekia 3454 kilogramus, skelbia Space.com

Kosminis palydovas pradeda tris mėnesius truksiantį bandomąjį laikotarpį, po kurio NASA ekspertai spręs, ar TDRS-K gali pradėti numatytą misiją. Vienas iš penkių palydovų artimiausiais mėnesiais turėtų baigti savo misiją, tad TDRS-K turėtų perimti jo funkcijas.

Tarptautinė kosminė stotis praktiškai visą informaciją siunčia per NASA TDRS palydovus. NASA TDRS ryšių tinklas savo darbą pradėjo 1983-aisiais, o paskutinis atnaujinimas buvo atliktas tik 2002 metais  – būtent tada buvo paleistas dešimtasis kosminės agentūros palydovas.

Planuojama, kad naujojo palydovo misija truks penkiolika metų, nors NASA ekspertai neatmeta galimybės, kad palydovo misija bus pratęsta  – toks scenarijus praeityje pasikartojo tikrai ne vieną sykį.

VIDEO: NASA Sausio 30 dieną į kosmosą paleido TDRS-K palydovą

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT