Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 28d. 18:35

NASA: į Mėnulį galima grįžti dar 2024 metais, tik duokite 28 milijardus

Taip galėtų atrodyti „Blue Origin“ erdvėlaivio, gabenančio įgulą į Mėnulį, projektas
„Scanpix“ nuotr. / Taip galėtų atrodyti „Blue Origin“ erdvėlaivio, gabenančio įgulą į Mėnulį, projektas

NASA paskelbė planą išlaipinti Mėnulyje pirmą moterį 2024 metais. JAV kosmoso administracijos vadovas Jamesas Frederickas Bridenstine'as priminė, kad žmonės Mėnulio paviršiuje nesilankė nuo 1972 metų, kai baigėsi „Apollo 17“ misija.

„Grįžtame į Mėnulį atlikti mokslinius atradimus ir pasisemti įkvėpimo naujai tyrėjų kartai, – pareiškė J.F.Bridenstine'as. – Sukūrę nuolatinę buveinę, tuo pačiu rengiamės pirmiesiems žingsniams Raudonojoje planetoje“.

28 milijarus dolerių kainuosianti NASA Mėnulio misija yra kosminės programos „Artemis“ dalis. Į Mėnulį astronautai skries nauja NASA „Space Launch System“ raketa ir erdvėlaiviu „Orion.

J.F.Bridenstine'as pažymėjo, kad NASA dažnai gresia „politiniai pavojai“, ypač, prieš tokius svarbius rinkimus. Pasako jo, jeigu iki Kalėdų Kongresas patvirtins pirmąjį 3,2 mlrd. JAV dolerių finansavimo projektą, išsilaipinimas galės įvykti, kaip ir planuojama, 2024 metais.

Apie planuojamą moters išsilaipinimą Mėnulyje paskelbta tuo metu, kai prezidentas Donaldas Trumpas siekia iškovoti rinkėjų moterų simpatijas prieš lapkričio rinkimus. Prezidentas pareiškė, kad į mirusios Ruth Bader Ginsburg vietą Aukščiausiajame teisme nori pasiūlyti moterį.

Du astronautus iš erdvėlaivio „Orion“ ant Mėnulio paviršiaus nugabensiančio nusileidimo modulio kūrimo konkurse dalyvauja trys projektai.

Vieną iš projektų kuria „Amazon“ generalinio direktoriaus Jeffo Bezoso įkurta kompanija „Blue Origin“, bendradarbiaudama su „Draper“, „Lockheed Martin“ ir „Northrup Grumman“. Kitus projektus kuria Elono Musko „SpaceX“ ir „Dynetics“.

2021 metais numatoma nepilotuojama misija apie Mėnulį „Artemis-1“. 2023 metais įvyks pilotuojamas skrydis apie Mėnulį „Artemis-2“, o 2024 metais „Artemis-3“ misija nusileis ant Mėnulio paviršiaus ir liks ten savaitę. Astronautai rinks dirvos ir uolienų pavyzdžius, ieškos vandens ir kitų išteklių bei atliks mokslinius eksperimentus.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT