Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 28d. 15:32

NASA leido prie TKS prijungti komercinį „viešbučio“ modulį

Tarptautinė kosminė stotis
NASA nuotr. / Tarptautinė kosminė stotis

JAV kosmoso agentūra pastaruoju metu siekia privatizuoti kiek įmanoma daugiau savo veiklos aspektų. Ir kaip tik priimtas šiuo atžvilgiu gana svarbus sprendimas – bendrovė „Axiom Space“ buvo pasirinkta kaip pirmo komercinio Tarptautinės kosminės stoties (TKS) modulio tiekėjas, rašo „Engadget“.

Gyvenamąjį modulį ketinama jungti prie TKS Antrojo mazgo priešakinių vartų. Pagrindinė jo paskirtis – pademonstruoti, ką sugeba sukurti privačios įmonės. „Axiom Space“ taip pat turi planų vystyti kosminio turizmo verslą, vykdyti privačias kosmines keliones. NASA atstovai tikisi, kad tokiu būdu jie paskatins „žemosios Žemės orbitos ekonomiką“, kurioje NASA bus tik klientas.

„Axiom Space“ šį NASA leidimą gavo po konkurso, kuriame privačioms bendrovėms buvo pasiūlyta prieiga prie kosminės stoties infrastruktūros. Dabar su bendrove aptarinėjamos sutarties sąlygos, kuriose bus numatytas penkerių metų „bazinio naudojimo“ laikotarpis ir dvejų metų veikimo pratęsimo galimybė.

Kol kas nėra žinoma, kada „Axiom“ modulis bus parengtas naudoti, tačiau įmonė kosmines keliones žmonėms ketina siūlyti nuo 2021 metų. Nuo 2024 metų NASA ketina keisti TKS veiklą iš daugiausiai mokslinės į labiau privačią.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT