Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 6d. 17:51

NASA parodė Plutono ledkalnių vaizdus

Plutono ledkalniai
NASA / Plutono ledkalniai

NASA kosminis zondas „New Horizons“, tiriantis Plutoną, šioje planetoje nufotografavo ledkalnius. Jie susiformavo iš vandens ir slysta šios nykštukinės planetos paviršiumi, dengtu sušalusiu azotu.

Ledkalnių skersmuo gali siekti iki kelių kilometrų. Zondas juos mato kaip nedidelius iškilimus Sputniko lygumoje (daugiau nei 900 km ilgio). 

Cheminę ledkalnių ir lygumų sudėtį planetologai aiškina taip: iš vandens susiformavęs ledas yra be toks tankus, kaip iš azoto. 

Dalis ledkalnių susibūrė į grupes, kurių skersmuo siekia 20 km. Kiti ledkalniai dreifuoja kanalais, kuriuos suformavo didžiuliai šios planetos ledo luitai.

Didžiausios ledkalnių sankaupos randamos teritorijoje, pavadintoje sprogusio NASA kosminio laivo „Challenger“ vardu (60 x 35 km).

Šis reiškinys, mokslininkų nuomone, liudija, kad Plutonas yra geologiškai aktyvus. Ledkalnių nuotraukos gautos pasitelkus „New Horizons“ kamerą MVIC (Multispectral Visible Imaging Camera)., likus 12 min. iki minimalaus priartėjimo prie mažosios planetos.

Automatinis NASA zondas „New Horizons“ tiria Plutoną ir jo palydovą Charoną. Mokslinė įranga, sumontuota zonde, skirta rinkti informaciją apie Plutono magnetosferą, atmosferos sudėtį ir planetos paviršių.

Temos: 2 Plutonas NASA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT