Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Netoli Saulės sistemos rasti vandens debesys

Rožinė egzoplaneta „GJ 504b“
NASA iliustr. / Rožinė egzoplaneta
Šaltinis: FaceIT.lt
0
A A

Maždaug 7,3 šviesmečių nuo Saulės mokslininkai rado vandens debesų pėdsakų. Tiesa, jų išvados yra preliminarios. Tuo atveju, jei astronomų išvados pasitvirtins, bus galima kalbėti apie pirmąjį įrodymą, kad vandens debesys egzistuoja už Saulės sistemos ribų, rašoma puslapyje „Science“.

Debesys yra dvigubai toliau nuo Žemės, nei mūsų planeta nutolusi nuo Kentauro Alfos. Remiantis mokslininkų išvadomis, vandens debesys supa rudąją nykštukę, kurios dydis prilygsta Jupiteriui.

Kandidatu į vandens debesų savininkus tapo subžvaigždė WISE J0855-0714. Jos paviršiaus temperatūra yra šiek tiek žemesnė nei vandens užšalimo.

Astronomai objektą tyrė, pasitelkę NASA kosminį infraraudonųjų spindulių teleskopą WISE (Wide-Field Infrared Survey Explorer) ir 6,5 metrų dydžio teleskopą Baade – vieną iš dviejų Čilėje esančių Magelano teleskopų.

Tyrimo metu buvo išanalizuotos 151 infraraudonųjų spindulių nuotraukos, gautos su Pietų Amerikoje esančiu teleskopu.

Savo išvadas mokslininkai bandys pagrįsti, detaliai tyrinėdami WISE J0855-0714 spektrus. Šiuo atveju turėtų smarkiai pagelbėti Hablo (Hubble) kosminės observatorijos pamaina – Jameso Webbo teleskopas, kuris paleidimas į kosmosą turėtų įvykti 2018 metais.

Rudosios nykštukės priklauso tarpiniam objektų tipui tarp žvaigždžių ir planetų. Jų matmenys prilygsta Jupiteriui, o vidutinis tankis keliasdešimt kartų didesnis.

Dauguma tokių žvaigždžių yra per šaltos, kad jose vyktų branduolinės reakcijos. Rudosios nykštukės, kaip manoma, susiformuoja protoplanetinio disko pakraščiuose ir į supančią aplinką yra išmetamos motininės žvaigždės traukos.

FaceIT.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT