Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 11d. 17:01

Pirmieji kartu su „LitSat-1“ ir „LituanicaSat-1“ pakilę palydovai iš Tarptautinės kosminės stoties kyla į orbitą

Palydovų paleidimas į kosmosą
Sauliaus Lapienio nuotr. / Palydovų paleidimas į kosmosą

Antradienį į kosmosą paleidžiami pirmieji palydovai, kurie į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) atvyko kartu su lietuviškais palydovais „LitSat-1“ ir „LituanicaSat-1“. Paaiškėjo ir lietuviškų palydovų paleidimo data – jie kosminę odisėją turėtų pratęsti vasario 23 dieną.

Pirmųjų  palydovų  paleidimas  iš  TKS  šiandien nevyko  sklandžiai  kaip  planuota. Tiesioginę palydovų paleidimo  transliaciją  tiesiogiai  stebėjęs  Kosmoso  mokslų  ir technologijų  instituto  direktorius plėtrai bei Lietuvos inovacijų centro projektų konsultantas Saulius Lapienis pasakojo, kad keletą minučių palydovų iššauti į kosmosą nepavyko.

„Pirmą kartą  33  palydovai  buvo sukelti  į  krūvą.  28  iš  jų    priklauso bendrovei „Planet Labs“. Jie  turi  būti paleisti tam tikru periodiškumu, kad gaubtų Žemės gaublį, skrietų ~400 km aukštyje ir fotografuotų žemę pakankamai tiksliai, 3-5 metrų rezoliucija“, – pasakojo S.Lapienis.
 
Palydovai iš TKS per specialią japonų roboto „Kibo“ rankovę kyla iki palydovų išleidimo įrenginio, iš kurio vėliau  su spyruokle iššaunami į kosmosą.
 
Pagal grafiką lietuviški palydovai „LitSat-1“ ir „LituanicaSat-1“ iš TKS bus paleisti vasario 23 d. kartu su Peru palydovu „UAPSat­1 , „ArduSat­2“ ir „SkyCube“ palydovais iš JAV.
 
Palydovus  į  kosmosą  prieš  mėnesį  pakėlė  raketa  „Antares-120“,  o  nuo  jos atsiskyręs  erdvėlaivis „Cygnus“ palydovus nugabeno į TKS, iš ten palydovai keliaus į orbitą, kur skries apie pusmetį ir leisdamiesi sudegs atmosferoje. 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT