Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 28d. 13:56

Pirmieji tris žodžius iš lietuviško palydovo „LitSat-1” išgirdo brazilai

Lietuviškų palydovų startas į kosmosą
LRT nuotr. / Lietuviškų palydovų startas į kosmosą

Penktadienį 12:25 val. Lietuvos laiku iš kosmoso į Žemę atskriejo trys tautos išrinkti lietuviški žodžiai – „Lietuva myli laisvę“.

Pirmieji lietuviškus žodžius iš kosmoso „išgirdo“ brazilai – patvirtinimą apie užmegztą signalą ir visą iškoduotą informaciją Kauno technologijos universitetui atsiuntė radijo ryšio mėgėjas Rolandas. Ryšį su palydovu „LitSat-1” jam pavyko užmegzti, kai palydovas jau skriejo antrąją orbitą.

Brazilui Roandui ir dar dviem radijo ryšio mėgėjams iš viso pasaulio, kurie pirmieji užmezgė ryšį su palydovu „LitSat-1”, bus padovanota speciali ryšį patvirtinanti QSL kortelė su Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka už bendradarbiavimą Lietuvai žengiant pirmuosius žingsnius kosmose.

NASA/Lietuviški palydovai paleisti į atvirą kosmosą
NASA/Lietuviški palydovai paleisti į atvirą kosmosą

Netrukus po Brazilijos patvirtinimą apie pagautą signalą su trimis lietuviškais žodžiais atsiuntė ir radijo ryšio mėgėjas iš Vokietijos.  

„Galime virtualiai kelti šampano taures – Lietuva jau turi kosmose veikiantį palydovą,“ – telefonu iš ryšio stoties Kaune sakė KTU telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto docentas Darius Kybartas.

Maždaug tuo pat metu „LitSat-1” palydovo signalas užfiksuotas ir Liepiškių stotyje prie Vilniaus bei naujoje KTU ryšio stotyje. Pirmas signalas pagautas palydovui apskriejus orbitą ne pilnus du kartus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT