Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2014 sausio 7d. 17:31

Po pirmosios Lietuvos kosminės misijos starto paaiškės tautiečiams svarbiausi lietuviški žodžiai

Renginys „Erdvėlaivis Žemė“
Jono_Klėmano nuotr. / Renginys „Erdvėlaivis Žemė“

Istorinės mūsų šaliai akimirkos – raketos su pirmaisiais lietuvių sukurtais palydovais pakilimo – metu bus paskelbti gražiausi tautos išrinkti žodžiai, kurie nuskambės iš lietuviško palydovo LitSat-1. Projekto „Misija Lituanica 80“ komanda atskleis dešimt dažniausiai lietuvių siūlytų žodžių, iš kurių tauta išrinks tris ir kurie jau po poros mėnesių Kauno technologijos universiteto sukurto palydovo „LitSat-1“ pagalba nuskambės iš kosmoso.

Tūkstančiai garsiai sušuktų ar tiesiog įrašytų žodžių buvo siūloma kasdien beveik pusę metų, o iki šiandien jų surinkta per pusę milijono. Galimybė pamąstyti bei išrinkti, kas svarbiausia, suvienijo visą tautą, tad kiekvienas išsakėme tai, kas rūpi mums asmeniškai ir svarbu visai šaliai.

Artėjant raketos su palydovais startui, su „LitSat-1“ komanda susitiko šalies vadovė – palinkėjusi pirmajai Lietuvos kosminei misijai sėkmės, į šalies žmonių renkamų žodžių sąrašą ji pasiūlė ir savo tris žodžius. Prezidentė pasirinko simbolinę prasmę turintį ir istorija galintį tapti sakinį „Lietuva mylį pasaulį“. Valstybės vadovė renkančiai žodžius tautai palinkėjo išsirinkti pačius svarbiausius, reikšmingiausius ir brangiausius. Žodžius, kuriuos tariame kasdieną, tokius, kuriems suteikiame ypatingą prasmę ir kuriais tikime.

Tautos žodžių rinkimai įgavo dvigubą pagreitį, kai startavo interaktyvus žaidimas „ŠAUK į kosmosą“ – virtualią raketą ir tris žodžius į padanges šovė žinomiausi šalies žmonės, tarp kurių: M.Mikutavičius, A.Mamontovas, G.Sviderskytė, J.Šeduikytė, A.Kudabienė, K.Krysko, N.Juška, R.Rudokas, D.Zvonkus bei daugelis kitų.

Vienas iš siūlymų, žodis „Žalgiris“, sulaukė išskirtinio dėmesio. Į Kauno mero kvietimą pasiekti, kad šis žodis nuskambėtų kosmose, atsiliepė, ko gero, rekordinis skaičius idėjos šalininkų – pilnutėlė Žalgirio arena. Žodžiui, jau seniai tapusiam neatsiejama Kauno miesto įvaizdžio dalimi, jo vizitine kortele ir visos mūsų tautos vienybės, kovos ir ryžto vardu, abejingi neliko tiek patys „Žalgirio“ krepšininkai, tiek komandos sirgaliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT