Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 14d. 17:32

Pražuvusi kritimo iš stratosferos į Didįjį kanjoną vaizdo medžiaga staiga atsirado po 2 metų

Vaizdas iš pradingusios ir atrastos „GoPro“
Youtube nuotr. / Vaizdas iš pradingusios ir atrastos „GoPro“

2013 m. būrelis bičiulių pritvirtino „GoPro“ vaizdo kamerą prie meteorologinio zondo ir iškėlė ją į orą. Zondas pakilo į 30 km aukštį ir sprogo. Nukritusios kameros draugai taip ir nebesurado. Tačiau praėjus 2 metams istorija netikėtai sulaukė tęsinio.

Eksperimento sumanytojas Brajanas Čanas planavo nukritusią vaizdo kamerą surasti telefonu, kuris buvo pritvirtintas prie kameros. Tačiau paaiškėjo, kad ryšio zonos žemėlapiai, kuriais vadovavosi eksperimentą atlikę bičiuliai, buvo ne visai tikslūs, o vaizdo kamera su telefonu nukrito ten, kur tiesiog nebuvo ryšio.

Tačiau 2015 m. eksperimento autoriams netikėtai nusišypsojo laimė. Mat sudužusios kameros nuolaužas netyčia rado viena turistė. Ji nuolaužas atnešė į AT&T kompanijos būstinę. Čia buvo nustatyta, kad SIM telefono kortelė priklauso Brajanui Čanui. Taip netikėtai po dvejų metų autorius gavo eksperimento vaizdo įrašą ir visą kitą medžiagą. Todėl pamatyti skrydį į 30 km aukštį ir kritimą į Didįjį kanjoną dabar gali pasižiūrėti kiekvienas.

Technologijos.lt
Temos: 2 GoPro Kosmosas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT