Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš 27 metus: kai zondas „Voyager 2“ skriejo pro Uraną 

Taip Uranas atrodė pro "Voyager 2" fotobojektyvą - zondas pro planetą fotografavimo akimirką skriejo 965 tūkst. km atstumu (daugiau nei dvigubai didesnis už atstumą, skiriantį Žemę ir Mėnulį)
NASA/JPL nuotr. / Taip Uranas atrodė pro "Voyager 2" fotobojektyvą - zondas pro planetą fotografavimo akimirką skriejo 965 tūkst. km atstumu (daugiau nei dvigubai didesnis už atstumą, skiriantį Žemę ir Mėnulį)
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Prieš 27 metus, 1986 metų sausio 24 dieną NASA zondas „Voyager 2“ praskriejo pro Uraną ir tapo pirmu bei kol kas vieninteliu kosminiu aparatu, aplankiusiu dujų milžiną – trečią pagal dydį Saulės sistemos planetą.

Nors Uraną sudaro beveik vien tik vandenilis ir helis, aukštutiniuose jo atmosferos sluoksniuose yra ir metano priemaišų, kurios sugeria didžiąją dalį raudonos spalvos regimojo spektro spindulių, todėl planeta atrodo blyškaus pilkai melsvo atspalvio.

Arčiausiai Urano zondas buvo atsidūręs 1986 m. sausio 24 d. – tuomet jį nuo gigantiškos planetos skyrė tik 81 800 km. „Voyager 2“ fotografavo planetos žiedus ir keletą jos mėnulių. „Voyager 2“ taip pat atrado Urano magnetinį lauką ir 10 naujų mažų mėnulių.

Šiuo metu „Voyager 2“ nuo Žemės nutolęs per 15 mlrd. 184 mln. kilometrų ir stabiliai skrieja Saulės sistemos paribių link. Judėjimo greitis - 3,3 astronominiai vienetai (AV) per metus (1 AV lygus atstumui nuo Saulės iki Žemės, t.y., apie 150 mln. kilometrų). Esant tokiam atstumui, „Voyager 2" siunčiami signalai Žemę pasiekia tik po 14 val. ir 4 min.

Daugiau „Voyager 2“ užfiksuotų Urano ir jo mėnulių nuotraukų galima rasti čia.

VIDEO: 1977: Voyager (NASA)

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT