Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje – meteorito nuolaužų medžioklė

Čeliabinsko meteorito nuolauža
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Čeliabinsko meteorito nuolauža
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Rusijoje Uralo regione, virš kurio vasario 15-ąją sprogo didelis meteoritas, vyksta tikra galimų jo nuolaužų medžioklė. Šimtai automobilių sustoję kelyje: ne tik Čeliabinsko gyventojai ieško neprašyto svečio iš kosmoso dalelių, bet ir atvykusieji iš toliau.

Šimtai žmonių Čeliabinsko apylinkėse rausia sniegą, ieškodami meteorito atplaišų. Uralo universiteto mokslininkai pademonstravo beveik dviejų kilogramų svorio akmenį. Jie tvirtina, jog tai meteoritas, tad turėtų būti ir daugiau jo dalelių.

Tarp daugybės meteoritų medžiotojų – ir keturios mokslininkų grupės.

„Mes esame toje vietoje, kur jau rasta fragmentų. Mūsų navigacijos sistemoje pažymėti taškai. Dabar trauksime į mišką pagal meteorito trajektoriją ir bandysime rasti daugiau fragmentų“, – sakė grupės vadovas Ruslanas Kaluninas.

Anot R.Kalunino, rasti fragmentus padeda angos sniege, kurį ištirpdė krisdamas meteorito gabalėlis. Teigiama, kad šis meteoritas yra akmeninis, o maždaug 10 procentų sudaro geležis. Tad magnetas juos traukia.

Randami maži gabalėliai, bet arčiau tos vietos, virš kurios sprogo meteoritas, mokslininkai tikisi rasti didesnių.

„Žmonės klausinėja apie radiaciją. Žmonėms meteoritai nepavojingi, neradioaktyvūs. Žinoma, juose yra radioaktyvių izotopų, kurie labai domina mokslininkus, nes padeda nustatyti meteorito amžių, bet žmonėms nepavojingi“, – tvirtina R. Kaluninas.

Keturios mokslininkų grupės per dvi dienas iš viso rado apie 400 fragmentų. Jie siunčiami į įvairius šalies tyrimų centrus. Kol kas tik spėliojama apie meteorito kilmę.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT