Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos dangų nušvietusio žybsnio karinių eksperimentų ir meteoritų versijos nepaaiškina

Švieos pliūpsnis Rusijoje
Youtube/RT nuotr. / Šviesos pliūpsnis Rusijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos automobiliuose įmontuotos kameros, kurios plačiai naudojamos automobilių draudimo bendrovių, yra vienas geriausių dalykų, kada nors nutikusių internetui. Be to, kad jos gali valandų valandas filmuoti nusikaltėlius persekiojančius policininkus ir aibę kitų įdomybių, šias kameras galima panaudoti ir moksliniais tikslais.

Pirmą kartą šios kameros nufilmavo Čeliabinske nukritusį meteoritą, o praėjusią savaitę užfiksuotas dar vienas mistinis į vykis.

VIDEO: UFO? Meteor? Blast? Massive light flash over Russian Urals stuns locals, scientists (DASHCAM)

Vietinės naujienų tarnybos šio šviesos pliūpsnio priežastimi įvardino bandymus karinėse bazėse

Lapkričio 14 d. žmonės netoli Rusijos Sverdlovsko regiono danguje pamatė didelį šviesos pliūpsnį. Iš karto nebuvo atsakymo apie jo kilmę ir internete atsirado aibė spekuliacijų – gal tai buvo asteroidas, meteoritas ar amunicijos sprogimas?

Vietinės naujienų tarnybos šio šviesos pliūpsnio priežastimi įvardijo bandymus karinėse bazėse, tačiau aplink Sverdlovską nėra jokių karinių bazių, o kariūnai patikino, kad niekaip nėra susiję su šio šviesos pliūpsnio pasirodymu danguje, rašo iflscience.

Kitas loginis paaiškinimas – šviesulys susijęs su Leonidų meteoritais. Tačiau čia visiškai netiko oranžinė šviesa, nes bolidai – nepaprastai ryškios šviesos, atsirandančios meteoritams sudegant atmosferoje, paprastai dėl jų temperatūros būna baltos, žalios ar mėlynos.

Tiesa, egzistuoja tikimybė, kad spalvą galėjo pakeisti aplinkos sąlygos ar debesys, šviesos trajektorija yra visai ne tokia, kokia būtų sklidusi iš meteoritų.

Daugiau aiškumo apie mįslingą šviesos šaltinį buvo sužinota po to, kai internete atsirado dar vienas šviesos pliūpsnio įrašas, kuris parodė naują filmavimo kampą – mat maždaug 20 vaizdo įrašo sekundę buvo pastebėta, kad šviesos šaltinis yra ant žemės.

VIDEO: Rusia 2014 Sverdlovsk Огненная небе над Свердловской областью

Taigi įmanoma, kad šviesa kilo ne iš dangaus, o iš Žemės, ir vėliau atsispindėjo nuo debesų. Daugelis spekuliavo, kad įraše esantis objektas primena raketos paleidimą, tačiau šalia esantis Plesetsko kosmodromas nebuvo numatęs jokių skrydžių.

Greičiausiai šviesos šaltinio kilmė paaiškės, kai internete atsiras daugiau panašių vaizdo įrašų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT