Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 18d. 11:56

„SpaceX“ įdarbino aukščiausio lygio NASA pilotuojamų skrydžių ekspertą

Williamas Gerstenmaieris
„Scanpix“/AP nuotr. / Williamas Gerstenmaieris

Kosmoso bendruomenėje nutiko itin svarbus įvykis. Buvęs NASA žmonių skrydžių į kosmosą programos vadovas Williamas Gerstenmaieris prisijungė prie Elono Musko vadovaujamos „SpaceX“ kompanijos. „SpaceX“ kaip tik ruošiasi po keleto mėnesių į kosmosą paleisti pirmuosius astronautus ir, kai kompanijos gretas papildė vienas didžiausių tokių sričių ekspertų, pirmasis „Crew Dragon“ skrydis turėtų būti sėkmingas.

Kas gi tas W.Gerstenmaieris?

W.Gerstenmaieris NASA išdirbo 40 metų ir pastaruosius 14 metų jis buvo žmogiškųjų tyrinėjimų ir operacijų vadovas.

Šis ekspertas yra dirbęs prie praktiškai visų programų, pradedant nuo „Space Shuttle“ ir baigiant Tarptautinės kosminės stoties (TKS), susijusių su žmonių siuntimu į kosmosą.

Manoma, kad W.Gerstenmaieris šioje srityje yra vienas geriausių specialistų visame pasaulyje.

Ir dabar milžinišką patirtį turintis specialistas pradėjo darbuotis „SpaceX“ kompanijoje. Naujasis jo darbas bus ekspertinio pobūdžio ir Williamas pagelbės savo patarimais inžinerijos komandai bei tuo pačiu „SpaceX“ misijų viceprezidentui Hansui Koenigsmannui.

W.Gerstenmaierio įsiliejimas į „SpaceX“ komandą yra tiesiog tobulas. Prieš mėnesį „SpaceX“ labai sėkmingai atliko paskutinį „Crew Dragon“ bandymą ir dabar labai intensyviai ruošiasi pirmajam astronautų paleidimui į kosmosą.

Tokio specialisto perėjimas iš NASA į privatų verslą kai kuriuos galėtų nustebinti, bet tai yra labai logiškas W.Gerstenmaierio sprendimas.

Po to, kai praėjusių metų liepos mėn. W.Gerstenmaierį iš darbo atleido NASA vadovas Jimas Bridestineas, kaltindamas specialistą pernelyg lėtu darbu žmonių sugrąžinimo į Mėnulį srityje, W.Gerstenmaieris pradėjo dairytis į privatų sektoriuje. Ir „SpaceX“ tikrai neatsisakė žmogaus su tokia patirtimi.

Tikėtina, kad naujoji veikla W.Gerstenmaieriui padės užmiršti likusį atleidimo iš NASA kartėlį – juk po atiduotų 40 savo gyvenimo metų daugelis tikėtųsi kiek šiltesnio atsisveikinimo. Juolab, kad laukia daug darbo: reikės „SpaceX“ sukurtoje „Crew Dragon“ kapsulėje į Tarptautinę kosminę stotį nugabenti du astronautus ir vėliau su ta pačia kapsule juos sugrąžinti į Žemę.

Ši misija JAV yra gyvybiškai svarbi, nes tai būtų pirmasis žmonių skrydis į kosmosą iš JAV teritorijos nuo 2011 metų, kai darbą baigė Šatlai.

Technologijos.lt
Temos: 2 NASA „SpaceX“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT